ГоловнеУчительська

Microsoft представила онлайн-магазин електронних підручників

В Україні почав працювати онлайн-магазин електронних шкільних підручників, який представили компанія Microsoft та міністерство освіти.

Підручники - Шкільне життя

Сайт “Є підручники” пропонує легально завантажувати електронні копії посібників для різних класів за ціною 25 грн кожен.

Купити такі електронні книжки може той, хто має банківську картку. Але щоб читати їх, потрібно мати комп’ютер чи планшет, який працює з операційною системою Windows.

Розробники обіцяють, що восени запрацюють також версії програм для читання під Android і Mac OS.

Міністр освіти Сергій Квіт сказав, що хоча “електронні підручники ніколи не витіснять паперові”, цей альтернативний проект помагає розвивати український ринок книговидання.

На противагу піратам

Поки що на сайті є 45 підручників для школярів від першого по десятий класи.

Серед видавництв, які співпрацюють з проектом, – “Освіта”, “Школяр”, “Світоч”, і “Сиция”. Серед предметів переважають “Образотворче мистецтво”, “Інформатика” і “Російська мова”. Посібників з алгебри, фізики чи хімії поки що немає.

За словами розробників, електронні версії є точними копіями паперових. Від багатьох інших доступних в інтернеті підручників ці відрізняються тим, що вони легальні і створені у форматі HTML5, а не PDF. На думку авторів проекту, цей формат краще відображається на різних пристроях і позбавлений незручностей PDF.

“В Україні, на жаль, така ситуація, що перемагає поки що піратський ринок, і ринку (цифрового контенту. – Ред.) як такого немає, – каже Ігор Капоушенко, директор “Є підручників”. – Розвивати цифрові видання – досить складно, але, на нашу думку, досить перспективно”.

Щоб читати такий електронний підручник, потрібно спочатку через сайт за допомогою платіжної картки заплатити за нього 25 грн, а тоді встановити програму, яка й дозволить відкривати текст на планшеті, ноутбуці, телефоні чи іншому пристрої.
Термін дії кожного підручника – 365 днів. Після цього доступ до нього блокується.

Паперові підручники

У міністерстві освіти наголошують: зі зрозумілих причин, електронними підручниками можуть користуватися далеко не всі українські школярі. Тому до проекту там ставляться радше як до цікавої технологічної новинки.

“Я вважаю, що електронні підручники ніколи не витіснять паперові. Але якщо є нові технології, то це додаткові можливості для всіх”, – сказав пан Квіт.

За його словами, паперові книжки “більш дружні” для дітей, ніж електронні, особливо для учнів молодших класів.

Міністр також розповів, що цього року є затримка з друком нових шкільних підручників, однак у середу уряд знайшов на це кошти і скоро вони будуть готові.

Він пообіцяв, що паперові шкільні посібники будуть безкоштовними для всіх учнів. У разі, якщо в якійсь школі з батьків збирають гроші на підручники, пан Квіт порадив звертатися зі скаргою до міністерства.