ГоловнеПосібники-Книги

Методичний посібник «Кібергігієна та протидія кібербулінгу»

Колеги, хочемо сьогодні поповнити вашу методичну скарбничку завдяки посібнику для проведення навчань молоддю для молоді «Кібергігієна та протидія кібербулінгу», який підготували наші колеги з програми IREX «Мріємо та діємо». 💪

Отже, що це за посібник і як із ним працювати? Цей посібник є добіркою покрокових інструкцій для проведення інтерактивних навчальних заходів задля підвищення рівня навичок безпечної поведінки молоді в інтернеті. Посібник містить 21 картку. Кожна картка ― це одна тематична навчальна сесія загальною тривалістю від 20 до 60 хв. Кожна навчальна сесія за однією карткою може бути проведена окремо або в поєднанні з іншими картками. Крім того, у посібнику є словник із переліком основних понять, що автори/-ки використали в картці, а також є добірка готових презентацій, необхідних для проведення занять.
 

Яка може бути користь із цього підручника? За результатами проходження повного курсу на основі цього посібника його учасники/-ці навчаться: 
 

🔹 ідентифікувати кіберзагрози для пересічних користувачів/-ок та на повсякденній основі застосовувати правила безпечної поведінки в інтернеті; 
🔹 визначати ознаки атак на пересічних користувачів/-ок та реагувати на них, забезпечуючи власну цифрову безпеку; 
🔹 розуміти принципи онлайн-конфіденційності та цифрового сліду; 
🔹 ідентифікувати кібербулінг та протистояти його проявам.

Нагадуємо, що у межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» ми також маємо розроблений універсальний урок «Кібербезпека: навички, які захищають не тільки під час війни», тож запрошуємо використовувати його у своїй діяльності. 

Завантажити посібник