Головне

Мексиканські археологи відкопали стіну з людських черепів

На розкопках в історичному центрі Мехіко археологи виявили стіну, зібрану з людських черепів в часи імперії ацтеків.

Довжина стіни складає більше 34 метра, повідомляє сайт Національного інституту археології та історії Мексики. Споруду, зведену з розчину вапна, піску і вулканічного гравію, знайшли на глибині двох метрів на вулиці Гватемала.

Центральну частину стіни «прикрашають» черепи, викладені у формі кола.
Ацтеки - Шкільне життя
Як повідомив координатор археологів Рауль Баррер, споруда була побудована в кінці XV — початку XVI століття. На мові ацтеків така стіна називається «цомпантлі». Вчені припускають, що вона є частиною Великої цомпантлі Теночтітлана — столиці Ацтекської імперії, яка колись знаходилася на території сучасного міста Мехіко.

На даний момент археологи знайшли 35 черепів, проте вчені вважають, що їх було набагато більше. В основному черепи, виявлені в стіні, належали молодим чоловікам, однак у споруді є також останки жінок і дітей. На думку істориків, черепи належали ворогам ацтеків, яких ті принесли в жертву і обезголовили.

Велика частина стіни була зруйнована під час завоювання Ацтекської імперії іспанцями. Після розкопок стіну збираються відкрити для огляду туристів та жителів міста.

Шкільне життя

Back to top button