Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Мексиканські археологи відкопали стіну з людських черепів

На розкопках в історичному центрі Мехіко археологи виявили стіну, зібрану з людських черепів в часи імперії ацтеків.

Довжина стіни складає більше 34 метра, повідомляє сайт Національного інституту археології та історії Мексики. Споруду, зведену з розчину вапна, піску і вулканічного гравію, знайшли на глибині двох метрів на вулиці Гватемала.

Центральну частину стіни «прикрашають» черепи, викладені у формі кола.
Ацтеки - Шкільне життя
Як повідомив координатор археологів Рауль Баррер, споруда була побудована в кінці XV — початку XVI століття. На мові ацтеків така стіна називається «цомпантлі». Вчені припускають, що вона є частиною Великої цомпантлі Теночтітлана — столиці Ацтекської імперії, яка колись знаходилася на території сучасного міста Мехіко.

На даний момент археологи знайшли 35 черепів, проте вчені вважають, що їх було набагато більше. В основному черепи, виявлені в стіні, належали молодим чоловікам, однак у споруді є також останки жінок і дітей. На думку істориків, черепи належали ворогам ацтеків, яких ті принесли в жертву і обезголовили.

Велика частина стіни була зруйнована під час завоювання Ацтекської імперії іспанцями. Після розкопок стіну збираються відкрити для огляду туристів та жителів міста.

Шкільне життя

  

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*