Здоров'я

Медитація зменшує тягу до сигарет

Медитація зменшує тягу до сигарет
Медитація зменшує тягу до сигарет
Китайські вчені прийшли до висновку про те, що медитація зменшує тягу до паління, навіть якщо людина не ставив собі мети кинути палити.

Як відзначають дослідники, це пов’язано з тим, що усвідомлена медитація покращує самоконтроль і позитивно впливає на увагу і відкритість до внутрішнього та зовнішнього досвіду.

Вчені набрали для експерименту добровольців, які хотіли знизити рівень стресу. Серед них було 27 курців у віці близько 21 років, які в середньому викурювали по 10 сигарет на день. Дослідники проводили з випробуваними тілесно-розумовий тренінг, що є різновидом медитативної техніки, що включає релаксацію, роботу з психічними образами і усвідомлену медитацію. В експериментальній групі тренінг проходили 15 курців. Дослідження зайняло два тижні, в сумі час тренінгу склав п’ять годин.

В результаті курці стали викурювати на 60% менше сигарет, а в контрольній групі, учасники якої виконували лише вправи на релаксацію, обсяги паління не скоротився. До і після дослідження у всіх учасників замірявся рівень чадного газу в повітрі, що видихається. Багато з тих, хто став палити менше, помітили це, тільки побачивши результати тестів. Також вимірювання показали, що у п’яти курців, що проходили тренінг, обсяги споживання тютюну продовжували падати через 2-4 тижні після дослідження.

Back to top button