Здоров'яПсихологія

Медитація покращує здатність до навчання

В дослідженні, проведеному в Гарварді, 16 добровольців відвідували щотижневі групові заняття з медитації. Вони займалися йогою, робили дихальні вправи і практикували техніку “сканування тіла” (зосередження думок на якійсь одній частині свого тіла). Їх також попросили займатися самостійно приблизно по півгодини щодня. На початку дослідження і через 8 тижнів учасникам експериментальної та контрольної груп зробили МРТ, розповідає The Daily Mail .
Медитація - Шкільне життя
Виявилося, у тих, хто ходив на заняття, стало більше сірої речовини в декількох областях мозку, включаючи гіпокамп, структуру, пов’язану з пам’яттю, навчанням і емоційною регуляцією. Вчені виявили більше сірої речовини і в задній частині поясної звивини (області, яка теж має велике значення для пам’яті та емоцій), а також в скронево-тім’яному стику, пов’язаному із співпереживанням, і мозочку, що координує рухи. У людей, які не відвідували заняття, таких змін не відбулося.

Так, 8 тижнів медитації достатньо, щоб у мозку сталися позитивні зміни, які помітні в процесі МРТ-сканування. Примітно, що учасники практикували прості техніки, начебто зосередження на своєму диханні. Метою даної техніки є позбавлення від думок шляхом концентрації уваги на фізичних відчуттях. Дослідники припускають: такі вправи стимулюють нейрони сірої речовини формувати більш тісні зв’язки між собою.

Шкільне життя

Back to top button