Головне

Має бути підготовлений якісний підручник для вивчення історії України – Президент

Президент Петро Порошенко наголошує, що в попередні роки та в радянські часи історія України була викривлена.

«Навіть зараз над якісним підручником української історії треба ще добре попрацювати», – зазначив Глава держави, відповідаючи на питання студентів щодо ролі середньої та вищої школи у формуванні історичної свідомості українців.

Президент додав, що в Уряді це ставлять одним із першочергових завдань.

Глава держави також вважає, що інтерес до історії та її вивчення залежить від вчителя. «Дуже важливо, щоб студент-історик з першого курсу вмів думати і сам робити висновки. І потім їх захищати. Як кажуть – якщо ти переконав себе, то зможеш переконати і інших», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також відзначив важливість ефективної інформаційної політики. Зокрема, Глава держави розповів про спеціальний трастовий фонд НАТО щодо стратегічних комунікацій, а також проект зі створення потужного російськомовного панєвропейського каналу за кошти ЄС, який би давав альтернативну інформацію. Глава держави підкреслив, що російські телеканали показують викривлені факти та просувають євроскептицизм: «Сотні мільйонів доларів витрачає Росія на так звані стратегічні комунікації».

Глава держави закликав українських істориків публічно доносити правду. «Виграє той, хто каже правду», – наголосив він.

Back to top button