Здоров'яФізіологія

Машина, телевізор і комп’ютер – три речі, що провокують епідемію ожиріння

У бідних країнах і в країнах з середнім доходом люди, що мають машини, телевізори та комп’ютери вдома, частіше мають і зайву вага, встановили вчені. На думку експертів, запровадження західного стилю життя, пов’язаного зі збільшенням споживання їжі, малорухливим способом життя, відмовою від тренувань і частим використанням автомобіля, призводить до великих проблем, у тому числі, до діабету.

Скотт Ліара з Університету Саймона Фрейзера попереджає: “Ці країни можуть постраждати від нововведень, які з собою несе західна цивілізація. До чого вони призвели, можна вже зрозуміти подивившись на розвинені країни. У Канаді приблизно у 25% населення ожиріння, а в США – у 35% “. Фрейзер досліджував майже 154 000 дорослих з 17 країн. У список країн входили різні держави, включаючи США, Канаду, Швецію, Китай, Іран, Індію, Бангладеш і Пакистан.

У країнах найпоширенішим електроприладом був телевізор. Телевізор був у 78% будинків, а комп’ютер – у 34%. Машина була у 32%. Лише 4% жителів бідних країн мали і телевізор, і машину, і комп’ютер одночасно. Цим же могли похвалитися 83% жителів багатих країн.

Якщо люди мали ці блага, то їх вага була більша, а рівень активності – нижче в порівнянні з не тими, хто не мав їх. Якщо ж була одночасно машина, телевізор і комп’ютер, то ступінь активності падав на третину. Люди проводили сидячи на 20% більше часу, а об’єм талії збільшувався на 9 сантиметрів. Поширеність ожиріння в країнах, що розвиваються збільшувалася з 3,4% серед людей, що не мали електротехніку, до 14,5% серед тих хто мав всі три блага цивілізації.

Back to top button