Здоров'яПсихологія

Людині стільки років, на скільки вона себе відчуває

В цьому переконані експерти Університетського коледжу Лондона. Як показує дослідження, люди, які почувають себе молодими, довше живуть. Мабуть, так працює воля до життя і поєднання чинників здорового способу життя.

Вчені провели опитування 6500 літніх людей. Ті розповідали про своє самопочуття. Також потім оцінювалися показники смертності в цій групі в наступні 8 років. Виявилося, багато людей похилого віку відчували себе молодше фактичного віку. Це відчуття – сукупність факторів (біль, серйозні захворювання, приплив або відсутність життєвих сил, соціальна, фізична активність та інше).

Але, що дивно, люди, які навіть фактично непогано почували себе, але суб’єктивно відчували себе старше, вмирали частіше за період дослідження. Середній фактичний вік учасників був 65,8 років. А от середній суб’єктивний вік – 56,8 років. Майже 70% відчували себе молодше на 3 роки і більше. Чверть відчувала себе на свій реальний вік. А приблизно кожен двадцятий – старше.

Показники смертності виявилися такі: у першій групі померли 14,3% осіб, у другій – приблизно 25% і в третій – 18,5%. Також був виявлений зв’язок між суб’єктивним віком і смертю від серцево-судинних ускладнень. А ось на статистику смерті від раку вік ніяк не впливав.

Шкільне життя

Back to top button