ГоловнеХарчування

Люди не хочуть змін: перша леді прокоментувала реформу шкільного харчування

Перша леді України – ініціаторка реформи шкільного харчування – розповіла, наскільки вона була готова до критики, і чому, на її думку, українцям важко прийняти нове шкільне меню.

Про це пише видання Фокус.

Зокрема перша леді зазначила, що вони були готові до критики, коли спільно з МОЗ, МОН, Мінекономіки та Держспоживслужбою розпочинали реформу шкільного харчування, а команда Євгена Клопотенка за участю технологів, дієтологів та представників МОЗ розробляла нове меню.

А тут ми зайшли на подвійно складну територію: по-перше, реформа стосується найдорожчого – дітей. По-друге, змін у цій сфері не було з часів СРСР. Згідно з нашим дослідженням, на старті реформи нинішні школярі харчувалися так само, як і їхні батьки, коли навчалися в школі: макаронами, сосисками, хлібобулочними виробами і неймовірно солодким компотом. Тобто ми спокусилися на багаторічну, ще радянську “традицію”. Беру це слово у лапки, бо традиція зі знаком мінус. У кожному разі перехід від старого до нового психологічно складний суспільству, – розповіла перша леді.

Олена Зеленська вважає, що негативні відгуки не переважають у соцмережах. Швидше, поділ такий: коментарі “за”, “конструктивна критика” та третя група тих, хто взагалі не хоче змін під назвою “негайно поверніть у шкільні їдальні булочку з маслом та сосиски”. Цей пункт викликає в соцмережах справжні “батли”, бо в нових стравах обмежена (не скасована, а саме обмежена!) кількість солі, цукру, жирів, білого хліба, заборонені субпродукти на кшталт сосисок та консервів, кондитерські вироби.

Тим, хто звик до всього перерахованого вище, нова шкільна їжа може здатися незвичною — це називається “харчова звичка”. Такі звички має кожен з нас. Проте треба відрізняти шкідливі звички від нешкідливих. – підкреслила перша леді.

Вона зауважила, що норми про зниження кількості солі та цукру МОЗ затвердило для покращення здоров’я українців.

Просто подумайте про ці цифри: 13,3% наших дітей віком до 17 років страждають від ожиріння! Уже в підлітковому віці мають серцево-судинні захворювання! Чи варто поборотися з такими харчовими звичками? Заради цього я готова і критику потерпіти, – підсумувала Олена Зеленська.

Читайте також: У МОЗ закликали повідомляти про порушення у шкільних меню

Back to top button