Здоров'я

Люди, фізично активні з юних років, захищені від недоумства

Люди, фізично активні з юних років, захищені від недоумства
Люди, фізично активні з юних років, захищені від недоумства
Якщо тренуватися мінімум 4 рази на тиждень з самого дитинства, то можна збільшити показники мозкової активності до третини. Це допоможе запобігти розвитку деменції – дослідження Королівського коледжу Лондона. Причому, в принципі, достатньо приділяти час хоча б який-небудь активності на зразок вигулу собаки.

Більше 9000 осіб взяли участь у відповідному 40-річному дослідженні. За їх станом спостерігали з 11 років. Учасники відповідали на питання про рівень фізичного навантаження, проходили тести на пам’ять, увагу і здатність до навчання.

У підсумку добровольці, які почали регулярно тренуватися ще в юному віці, до 50 років демонстрували хороші результати. Якщо фізична активність у чоловіка була більш чотирьох разів на тиждень, до 50 років мозкові показники знижувалися на третину менше у порівнянні з тими ровесниками хто не тренувався, а у жінок – менше на 25%.

Позитивний ефект спостерігався навіть у людей, які займалися один раз на тиждень (вдавалося загальмувати зниження розумових здібностей в середньому на 10%). Медики рекомендують витрачати на фізичні заняття по 30 хвилин п’ять разів на тиждень. Але це вдається не всім. Вчені заспокоюють: навіть незначний рівень активності корисний.

Back to top button