Здоров'яХарчування

Любов до солодкого небезпечна для психіки

Надмірне споживання цукру чревате не тільки збільшенням ваги. Воно ще й підвищує ризик розвитку депресії, стресу і тривоги. Шкоди психічному здоров’ю приносить фруктоза – солодка речовина, що міститься у фруктах і овочах. Фруктозу додають і в інші продукти і напої, печиво або морозиво, розповідає The Daily Mail .

Раніше було доведено: споживання фруктози пов’язано з такими захворюваннями, як рак, цукровий діабет 2 типу, недоумство, хвороби серця, судин та нирок. Недавно дослідники з Університету Еморі з’ясували, що продукти з високим вмістом фруктози міняють реакцію мозку на стрес, роблячи її більш гострою. Це особливо помітно у підлітків. Висока чутливість до стресу підвищує кров’яний тиск, ризик серцевого нападу, інсульту і безпліддя, пригнічує імунну систему і прискорює процес старіння.

У своєму дослідженні вчені годували одну групу щурів-підлітків і дорослих гризунів звичайними продуктами, а іншу – продуктами з високим вмістом фруктози. Через 10 тижнів вони піддали щурів стресу, змусивши тварин плавати або помістивши їх в каскадний лабіринт. Дослідники помітили: у щурів-підлітків, що харчувалися продуктами з високим вмістом фруктози, змінилася генетична реакція на стрес. В їхньому організмі вироблялося більше гормону стресу, кортизолу, ніж у дорослих щурів. Крім того, такі пацюки-підлітки страждали від депресії і тривоги.

Шкільне життя

Back to top button