ГоловнеУчительська

Лілія Гриневич: не допустити повторення минулорічної ситуації з підручниками і запобігти руйнуванню системи ПТО

На Погоджувальній Раді 25 січня 2016 голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти  повідомила присутнім про складну ситуацію, що склалася навколо забезпечення школярів підручниками минулого року, і про те, що зараз учні 4 – 7 класів у країні забезпечені підручниками лише на 50 %. Вона сфокусувала увагу присутніх на надзвичайно важливому законі, прийняття якого допоможе вирішити цю проблему.

Голова комітету наголосила на необхідності проголосувати в цілому законопроект № 1857 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників і попросила визначити цей проект одним із пріоритетних у порядку денному 26 січня. Лілія Гриневич нагадала присутнім, що гроші на підручники було зарезервовано і перенесено з минулого року в регіональні бюджети, але останні, на жаль, не можуть оголосити тендери, поки Закон не буде прийнято. Більше того, під час узгодження бюджету на 2016 рік було вироблено домовленість з урядом, що необхідні кошти виділять із резерву освітньої субвенції.

Лілія Гриневич наголосила, що треба запобігти руйнуванню системи професійно-технічної освіти у зв’язку зі скасуванням фінансування професійно-технічних навчальних закладів за рахунок субвенцій із Державного бюджету обласним бюджетам та бюджету Києва і передачею фінансування професійно-технічних навчальних закладів на фінансування з місцевого бюджету. «29 січня на базі Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти буде проведено Всеукраїнську нараду, щоб чітко визначитися з кроками щодо субвенції на підготовку робітничих кадрів і щодо рівня управління професійно-технічною освітою. Зволікання із вирішенням цього питання може призвести до несплати заробітних плат за січень», – сказала голова комітету.

Оксана Козак, прес-секретар голови
Комітету Верховної Ради
з питань науки і освіти

Back to top button