ГоловнеПочаткові класиУчительська

Лілія Гриневич: повинна розпочатися інтенсивна робота над об’єднанням вчителів початкової школи навколо оновлених програм

Питання створення опорних шкіл на місцях, придбання шкільних автобусів, реалізації соціального проекту щодо забезпечення комп’ютерами шкіл України обговорили на нараді з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій, що відбулася в Міністерстві освіти і науки під головуванням Міністра Лілії Гриневич.

Міністр зазначила, що 18 серпня відбудеться всеукраїнська серпнева конференція, на якій буде представлена Концепція нової української школи.

З цим документом усі охочі зможуть ознайомитися заздалегідь та висловити свої пропозиції. В концепції зібрані основні засади реформування середньої освіти, які міститься у проекті закону «Про освіту». Саме тому важливо, щоб в його обговоренні взяли участь не тільки управлінці, а батьки та вчителі.

«Положення про школу розсіяно по всіх розділах закону, і ми вирішили зробити концептуальний документ, який сприйматиметься легко всіма. Він в популярній формі віддзеркалює те, що написано в проекті закону, який знаходиться в парламенті, – пояснила Лілія Гриневич – Нам важливо донести до всіх той план побудови нової української школи, яка буде безпечною і дружньою до дитини та давати якісну освіту».

За словами Міністра, особливої уваги з боку освітян потребує питання оновлення програм початкової школи, над яким сьогодні працює Міносвіти. Оновлені програми розглядатимуться колегією МОН 4 серпня. Після затвердження Колегією, до програм будуть надані методичні рекомендації до навчально-виховного процесу в початковій школі, а також суттєво оновлені вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів.

Саме обгововорення компетентнісного підходу до навчання і робота з вчителями стане окремим етапом серпневих конференцій, що відбудуться в регіонах. Ця тема має стати пріорітетною і для інститутів післядипломної освіти та оновлення їхніх программ з підвищення кваліфікації вчителів. «Повинна розпочатися інтенсивна робота над об’єднанням вчителів початкової школи  над цими програмами. Це новий місток до нових стандартів початкової освіти, які при сприятливих обставинах запрацюють у 2018-2019 навчальному році», – підкреслила Лілія Гриневич.

Сьогодні на особливому контролі Міністерства освіти і науки знаходиться питання фінансування професійно-технічної освіти. Як повідомила Лілія Гриневич, Уряд виділив майже 98 млн гривень на утримання професійно-технічних училищ двадцятьом містам, в яких фінансування закладів профтехосвіти складає понад 20% бюджету. На наступний рік вже погоджено, що фінансування професійних закладів буде здійснюватися на рівні області, а область може домовитися з містом про передачу фінансування до міста тих училищ, де готуються кадри тільки для їхніх потреб. «Є проблема в перерозподілі доходів, міста отримують великі доходи, а область таких не має. Разом з отриманими повноваженнями повинні переросподілятися і доходи», – додала Міністр.

Як повідомив заступник Міністра-керівник апарату Роман Греба, Міністерство працює над втіленням великого соціального проекту в рамках Угоди з Урядом Китайської Народної Республіки щодо комп’ютерного обладнання (23 500 комплектів) для загальноосвітніх навчальних закладів України. «Завдяки цьому ми можемо обладнати близько тисячі шкіл сучасними комп’ютерними класами, а це близько 50 шкіл на кожну область», – зауважив Роман Греба.

За словами заступника Міністра Павла Хобзея, Міністерство зацікавлено у вирішенні  питанні забезпечення цього комп’ютерного обладнання ліцензійними програмами. МОН вже домовилося з компанією Microsoft про велику знижку, а також спеціальні умови на програмне забезпечення та сервісне обслуговування цих комп’ютерів в межах країни. Від областей чекають планів розподілу комп’ютерів, перевагу матимуть опорні школи та школи, в яких проводилися літні мовні табори. Решта розподілять пропорційно до кількості учнів.

Back to top button