ГоловнеУчительська

Л.Гриневич: система освіти готова до нового навчального року

Вітчизняна система освіти готова до старту нового навчального року. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

“Ми готові до нового навчального року… Протягом літа ми працювали над оновленням програм початкової школи, тому що в початковій школі багато теоретичної інформації, яка не відповідає віковим особливостям дітей. Ця школа (початкова – ред.) вчить дітей таким же чином, як у старшій школі”, – зазначила міністр.

За словами Л.Гриневич, нинішні тенденції свідчать про зниження інтересу дітей до навчання.

“Зараз є тенденція, коли діти втрачають інтерес до навчання у 3-4 класі через неправильну організацію навчального процесу в початковій школі. Ми на відкритій платформі “Ера” протягом двох місяців зробили перегляд програм, із залученням практиків, науковців, усіх, хто був зацікавлений, безпрецедентна активність була близько 4 тис. авторів. Ці програми стануть більш дружніми до дитини з одного боку, а головне, що ми зможемо досягти якісних результатів у початковій школі, при цьому зберегти здоров’я дітей”, – заявила вона.

Говорячи про перспективи впровадження 12-річної освіти, міністр нагадала, що законопроект, який передбачає це нововведення, – в парламенті.

“Ми представили концепцію нової школи. Вона буде обговорюватися на серпневих конференціях педагогічних працівників. Є проект закону про освіту в парламенті, який чекає свого розгляду і голосування. З того проекту основне – це додатковий дванадцятий рік навчання… Основна різниця дванадцятого року в нових очікуваних результатів і підходах… Нова школа повинна бути орієнтована не на відтворення суми знань, а на формування компетенцій (сформувати випускника як особистість, патріота та новатора)”, – заявила Л.Гриневич.

Back to top button