Головне

Китайський суперкомп’ютер визнали найпотужнішим у світі

Китайський суперкомп'ютер визнали найпотужнішим у світі
Китайський суперкомп’ютер визнали найпотужнішим у світі
Китайський суперкомп’ютер Tianhe-2 («Чумацький шлях-2») очолив черговий рейтинг суперкомп’ютерів Top500, представлений у понеділок, 17 червня. Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на офіційному сайті Top500 .

У тесті Linpack Tianhe-2 показав продуктивність в 33,86 петафлопс або 33,86 квадрильйона операцій з плаваючою крапкою в секунду. Таким чином, китайський суперкомп’ютер майже вдвічі обійшов лідера листопадового рейтингу Top500 – американську систему Titan. Вона дала результат у 17,59 петафлопс, зайнявши друге місце.

У п’ятірку лідерів, крім Titan, увійшли ще два суперкомп’ютера з США – Sequoia і Mira. Перший з результатом 17,17 петафлопс отримав третє місце в рейтингу, а другий, що показав продуктивність в 8,59 петафлопс, зайняв п’яту сходинку Top500. Всі три суперкомп’ютера знаходяться в лабораторіях Міністерства енергетики США.

Четвертим за потужністю суперкомп’ютером укладачі рейтингу визнали японський K computer – у тесті Linpack він показав продуктивність в 10,51 петафлопс. У листопадовому Top500, нагадаємо, система з Японії посіла третє місце.

Лідер рейтингу, суперкомп’ютер Tianhe-2, побудований Оборонним науково-технічним університетом Народно-визвольної армії Китаю (НВАК). Зараз він розміщується в університеті, але пізніше «переїде» в обчислювальний центр в Гуанчжоу. Tianhe-2 складається з 16 тисяч вузлів і включає в себе 3,12 мільйона обчислювальних ядер.

Суперкомп’ютер буде розгорнуто до кінця 2013 року, тобто достроково: спочатку передбачалося, що запуск відбудеться у 2015 році.

У комп’ютері задіяні процесори американської компанії Intel – Xeon і Xeon Phi, проте в Tianhe-2 застосовуються і китайські розробки. У Китаї були спроектовані, зокрема, міжкомпонентні з’єднання, буферний процесор, операційна система і програмне забезпечення.

Востаннє Китай лідирував в рейтингу суперкомп’ютерів Top-500 у листопаді 2010 року. Тоді перше місце в ньому зайняла система Tianhe-IA («Чумацький шлях-IA»), що дала в тесті Linpack результат в 2,57 петафлопс.

Back to top button