Здоров'я

Кидаємо курити. 7 порад для тих, хто боїться зайвої ваги

Кидаємо курити.  7 порад для тих, хто боїться зайвої ваги
Кидаємо курити. 7 порад для тих, хто боїться зайвої ваги
«Боюся набрати зайву вагу», – ось одна з основних причин, чому багато курці так яро тримаються за сигарету і не хочуть з нею розлучатися.

Дійсно, якщо кинути палити можна за місяць набрати до 10 кілограмів. Але якщо «заїдати» відсутність нікотину і стрес правильно, то цілком можливо і від шкідливої ​​звички відмовитися, і фігуру зберегти.

Якщо ви вирішили кинути курити, то, на думку фахівців, краще всього всі сили і всю увагу сконцентрувати саме на цій меті, забувши на час про фігуру.

Тому що якщо одночасно сидіти на дієті і відмовлятися від сигарет, то ви ризикуєте провалити обидві справи. Особливо це стосується жінок, адже для них проблема зайвої ваги більш актуальна, ніж для чоловіків.

Справа в тому, що на першому етапі відмови від сигарет набагато важливіше змиритися на час із зайвою вагою і, може бути, навіть сприймати її як покарання за те, що колись ви почали курити.

Сідати на дієту можна тоді, коли ви з упевненістю зможете сказати, що більше ніколи не будете курити. Це ідеальний час для того, щоб почати боротьбу з шкідливими харчовими звичками і приводити себе в порядок. Швидше за все, в процесі відмови від куріння ви почнете мимоволі переїдати, пристрасть до солодкого або навіть до алкоголю.

Однак, щоб відмова від сигарет не перетворила колишнього курця у великого товстуна, фахівці радять дотримуватися нескладних правил. 7 найважливіших порад, які допоможуть набрати менше зайвих кілограмів:

1. Жуйте морквину. Курці звикли, що рот і руки зайняті сигаретою. Як тільки ви кидаєте палити, на місце сигарет приходять цукерки, шоколадки та інші шкідливі й калорійні продукти. Щоб не набрати зайві кілограми, носіть жуйку, зубочистки або навіть морквину.

2. Нейтралізуйте нікотинову ломку їжею, але їжею правильною і простою. Заздалегідь запасіться усіма можливими овочами,та не дуже солодкими фруктами, зерновими хлібцями. Як тільки вам захотілося покурити – з’їжте що-небудь з ваших запасів, це допоможе відволіктися і притупити відчуття голоду .

3. Їжте мало, але часто. Якщо ви кидаєте палити і свідомо знаєте, що у вас є схильність швидко набирати зайву вагу, не мучте себе дієтами, тим більш суворими, а просто усвідомлено відкоригуйте систему харчування. Найпростіше – це їсти потроху, але часто, наприклад, 5-6 разів на день. Це допоможе підштовхнути обмін речовин, притупить відчуття голоду і не дасть зголодніти настільки сильно, щоб потім переїсти.

4. Їжте білок. Вибирайте продукти з підвищеним вмістом білка і клітковини – це яйця, овочі, м’ясо, цільнозерновий хліб. Вони допоможуть боротися із зростаючим через відмову від сигарет почуттям голоду.

5. Не провокуйте. Проаналізуйте, коли і в яких ситуаціях ви курите найчастіше? Для багатьох курців є звичні і стандартні ситуації, коли вони явно курять: на роботі під час перерв, після їжі, за ранковою чашкою кави, на автобусній зупинці, по дорозі додому, перед сном і так далі. Це саме ті ситуації, які будуть провокувати вас закурити, тому доведеться змінити алгоритм дій на новий, який не асоціюється з сигаретою.

В ідеалі варто виключити з життя всі фактори, які так чи інакше асоціюються з сигаретою. Наприклад, йти на роботу іншою дорогою, вранці замість кави – пити чай, пообідати в новому місці. Якщо ж зробити це не виходить, то доведеться знайти заміну самій сигареті.

На зупинці можна почитати газету або подзвонити кому-небудь, в перерві на роботі з’їсти фрукт, а після їжі, щоб не хотілося курити, фахівці рекомендують полоскати рот або чистити зуби .

6. Ходіть пішки. Добре тим, хто регулярно займається фітнесом або спортом, але якщо у вас на це немає часу або сил, то уникнути зайвих кілограмів допоможуть навіть найпростіші і звичайні фізичні навантаження. Відмовтеся, по можливості, від громадського транспорту, особливо, якщо мова йде про декілька зупинок, паркуйте машину подалі від роботи. Звичайна ходьба не тільки допоможе витратити калорії, але і притупить відчуття голоду, адже під час ходьби жирові клітини в організмі розкладаються і їх компоненти потрапляють в кров, після чого їсти вже не хочеться.

А регулярні заняття фітнесом допоможуть заповнити вільний час, що утворилося після відмови від сигарет, впоратися зі стресом , підняти настрій і не занудьгувати.

7. Не чекайте дива. Відмовляючись від сигарет, пам’ятайте, що швидкого і раптового оздоровлення організму не відбудеться. Зазвичай нормальний обмін речовин у завзятих любителів тютюну відновлюється тільки через шість місяців після останньої викуреної сигарети. Весь цей час вам доведеться вести війну з собою – не тільки не курити, але і стежити за харчуванням і якомога більше рухатися.

Часто саме після півроку починає плавно відновлюватися ваша звична вага, і навіть якщо ви набрали 3-4 кілограми – вони просто підуть самі собою.

Back to top button