Батькам

Критерії, що допоможуть правильно обрати шкільний рюкзак

Шкільний рюкзак
Шкільний рюкзак

Шкільний рюкзак – одна з найголовніших покупок, яку не можна робити поспіхом, оскільки поганий рюкзак може зіпсувати спину дитини на все життя.

Іноді навіть висока ціна не гарантує якості товару, тому відповідальним батькам треба знати головні правила вибору ранця.

1. Вага порожнього рюкзака не повинна перевищувати 1 кг, адже вага рюкзака з наповненням не повинна перевищувати 15 % ваги дитини.
2. Спинка рюкзака має бути жорсткою, але при цьому мати м’які подушечки з вентильованою підкладкою, щоб дитині було комфортно носити рюкзак.
3. Лямки обов’язково повинні регулюватися за довжиною, бути міцними, з подвійною строчкою і мати S-подібну форму. Тільки в цьому випадку рюкзак щільно прилягатиме до спини, і не тиснутиме на плечі. Оптимальна ширина лямок – 4-5 см.
4. Світловідбиваючі елементи повинні бути з усіх боків рюкзака: попереду, збоку, на лямках. Маленький пішохід має бути помітний на дорозі в темний час доби.
5. Тканина повинна бути легка та міцна (нейлон або поліестер). Малюнок не повинен стиратися і змиватися з неї.
6. Шви і канти міцні та ретельно оброблені.
7. Замки й блискавки – зручні та надійні, легко відкриваються.
8. Кілька зовнішніх кишень і зручні внутрішні відділення. У внутрішньому відділенні – ще кілька відсіків і кишень, що дають змогу правильно розмістити в рюкзаку все необхідне.
9. Ущільнене дно, завдяки якому рюкзак можна ставити на стіл і складати в нього книги. Додатковою перевагою може бути дно з водовідштовхувальної тканини та гумові накладки-ніжки.
10. Наповнений ранець на дитині має бути нижчим за плечову лінію по верху, а по низу – на рівні попереку.

Як визначити неякісний рюкзак?

Щоб визначити, чи безпечний рюкзак, вам треба його понюхати, оскільки неякісна токсична фарба зазвичай має дуже неприємний запах. Крім того, проведіть по рюкзаку вологою серветкою: якщо на ній залишиться найменший слід від фарби – ніколи більше не повертайтеся в магазин, який продає такі товари.

Як зрозуміти, що рюкзак не підходить вашій дитині

Якщо в дитини різко змінюється поза, коли вона одягає рюкзак, отже, ранець надто незручний для спини. Під час вибору сумки для школи ви повинні уважно розпитувати дитину про відчуття.

Чим загрожує неправильний вибір рюкзака

Неякісний рюкзак, наповнений книгами, може спровокувати компресійні ушкодження хребців і викривлення самого хребта.
Крім того, вчені з Тель-Авіва з’ясували, що рюкзак має прямий вплив на почерк дитини. Виявляється, важкий рюкзак, вага речей у якому погано розподілена, викликає мікроскопічні пошкодження нервових закінчень. У результаті в дитини погіршується стан каркаса м’язів і втрачається спритність рук.

Back to top button