Здоров'яФізіологія

Коротка пробіжка гарантує довголіття

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) рекомендує 75 хвилин на тиждень присвячувати інтенсивним заняттям спортом, наприклад, бігу. Проте до недавнього часу залишалося неясним, чи буде користь для здоров’я, якщо приділяти спорту меншу кількість часу. Вчені з Університету Айови з’ясували: користь виразно міняється. Усього сім хвилин бігу на 55% знижують ризик інфаркту та інсульту. 5-10 хвилин бігу приносять такий же результат, як 15-20 хвилин фізичних вправ середньої інтенсивності. Результати дослідження показують: навіть якщо займатися спортом зовсім недовго, можна значно зміцнити своє здоров’я.

Дослідники протягом 15 років вивчали 55137 осіб у віці від 18 до 100 років, щоб з’ясувати, чи є зв’язок між бігом і довголіттям. Ризик смерті з будь-яких причин у бігунів був на 30% нижче. Крім того, вони на 45% рідше вмирали від серцево-судинних захворювань та інсульту. У людей, які бігали протягом шести років і більше, ризик смерті з будь-яких причин виявився нижче на 29%. Ризик смерті від серцево-судинних захворювань та інсульту у них був знижений на 50%. Оптимальна швидкість бігу коливалася між 12 і 13 кілометрами на годину, що зменшувало ризик розвитку інфаркту та інсульту на 60%.

В середньому люди, що займалися бігом, жили на 3 роки довше. Результати не залежали від тривалості, дистанції, частоти і швидкості бігу. Не впливали на них і стать, вік, вага, стан здоров’я, куріння і вживання алкоголю. Дослідники встановили: у тих, хто бігав менше 10 кілометрів, 51 хвилини, повільніше 10 кілометрів на годину або один-два рази на тиждень, ризик смерті був нижче, на відміну від тих, хто не бігав. Більше того, виявилося, що від бігу менше години на тиждень стільки ж користі, скільки від трьох і більше годин бігу. Біг три рази на тиждень зменшував шанс інфаркту або інсульту на 61%, що трохи більше, ніж ефект від бігу один або два рази на тиждень.

Back to top button