Головне

Королівську премію для винахідників отримали творці інтернету

Королівську премію для винахідників отримали творці інтернету
Королівську премію для винахідників отримали творці інтернету
Першу в історії Королівську премію для винахідників (Queen Elizabeth Prize for Engineering) отримали розробники мережі Інтернет сер Тім Бернерс-Лі, Роберт Канн, Вінтон Церф, Луї Пузан і Марк Андріссен.

П’ятеро лауреатів поділять премію в один мільйон фунтів стерлінгів. Організатори пояснили свій вибір тим, що всі п’ятеро нагороджених внесли значний вклад в комунікаційну революцію, до якої призвело винахід інтернету.

Бернерс-Лі представив концепцію Всесвітньої павутини (World Wide Web) в березні 1989 року. Канн і Церф розробили TCP / IP протокол, який ліг в основу дистанційної передачі інформації, Пузан придумав систему маркування пакетів даних, а Андріссен створив перший в історії браузер – Mosaic.

Комерційне використання мережі Інтернет почалося в 1995 році, коли це поняття фактично злилося з поняттям Всесвітньої павутини. Раніше мережа підтримувалася суперкомп’ютерами Національного наукового фонду США, однак з 1995 року ця функція була повністю передана незалежним мережевим провайдерам. В кінці 90-х приріст обсягу трафіку у всесвітній мережі щорічно перевищував 100 відсотків. За даними на 2012 рік, інтернетом користуються приблизно 2,4 мільярда осіб – більше третини населення Землі.

Королівська премія для винахідників була заснована урядом Великобританії в додаток до Нобелівської премії для стимуляції наукового прогресу. У 2013 році премія вручається вперше.

Back to top button