Конспекти уроків української мови 8 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Контрольний диктант (8 клас. Українська мова)

Автор: Т. М. Шабельник

Тема. Контрольний диктант.

Мета: з’ясувати рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності; удосконалювати вміння застосовувати тео­ретичні знання на практиці, розвивати орфографіч­ну пильність, слухову пам’ять.

Обладнання: текст диктанту.

ХІД УРОКУ

І. Оголошення теми й мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

III.  Основний зміст роботи

Написання учнями контрольного диктанту.

Шахи

Кумедні фігурки для доволі мудрої інтелектуальної гри «наро­дилися» в Стародавній Індії приблизно в IV—V століттях. Вони були обов’язковим атрибутом гри «чатуранга», в якій брали учать водночас четверо осіб. До речі, так тодішні мудреці намагалися за допомогою но­винки уникнути воєн…

Кожен мав власне «військо» зі слонів, коней, колісниць та піхо­ти. І справді, навіщо витрачати силу-силенну коштів, руйнувати міс­та і знищувати лани, якщо достатньо зійтися з супротивником за чу­дернацькою дошкою? Ходили учасники по черзі, а кількість зроблених ходів визначалася за допомогою гральних кісток.

На основі старовинних рукописів точно встановити правила чатуранги нині неможливо. Зрозуміле тільки те, що кожний із супротив­ників намагався якнайшвидше винищити інші «армії». Переможець, як ведеться, диктував свої умови переможеним.

Нова гра набула популярності. її невдовзі перейняли сусідні наро­ди і чатуранга пішла завойовувати світ. Приблизно до XV століття в Іспанії шахи набули звичного для нас вигляду, тоді ж усталилися сучасні правила гри.

(140 сл.) (З кн. «Історія речей»)

Підбиття підсумків уроку

Заключна бесіда.

– Чи впоралися ви з роботою?

– У чому відчували труднощі?

– Як ви їх подолали?

– Що нового ви дізналися на уроці?

Домашнє завдання

Скласти картки-опитувальники для однокласників з теми «Сло­восполучення і речення».

Завантажити: Контрольний диктант (8 клас. Українська мова) (Розмір: 18.9 KB, Завантажень: 285)
Back to top button