ГоловнеУчительська

Конкурс підручників для 4 і 7 класів триватиме з 20 січня 2014 р. до 20 березня 2015 р.

МОН - Павло Полянський - Шкільне життя16 вересня у Міністерстві освіти і науки під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулося завершальне засідання членів Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів України, експертів щодо розроблення Положення про конкурсний відбір підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та роботи електронного репозитарію ua.lokando.com. Положення про конкурс, а також відповідний наказ МОН про його проведення будуть оприлюднені на сайті Міністерства.

Під час обговорення видавці й експерти підтвердили спільну позицію щодо того, що замовлення підручників для 4 і 7 класів здійснюватимуть школи самостійно через спеціальну онлайн-форму на репозитарії. Фінальні результати по всій Україні будуть відображені на порталі одразу ж наступного дня після завершення конкурсу. Так само прозорими, із розміщенням у відкритому доступу, будуть всі без винятку процедури та етапи проведення конкурсу.

Щодо ж термінів конкурсу, то автори мають подати оригінал-макети підручників для розміщення на репозитарії упродовж одного місяця – з 20 грудня до 20 січня. Сам же конкурс триватиме з 20 січня 2014 до 20 березня 2015 року. За цих два місяці вчителі матимуть можливість ознайомитися з конкурсними підручниками на порталі, обрати один із них, а школи – замовити підручники, які обрали їхні педагоги. Кожна школа повинна заздалегідь зареєструватися на порталі і пройти валідацію з державним реєстром шкіл й лише тоді вона отримає свій пін-код, що дозволить взяти участь в конкурсі і оформити замовлення. Форми для реєстрації шкіл та замовлення зараз розробляються.

Нині репозитарій перебуває в режимі апробації. Це дозволяє кожному вчителеві заздалегідь ознайомитися з його роботою, уже долучати до навчання розміщені матеріали, а також висловити свої побажання чи зауваження, якщо виникають труднощі в користуванні порталом (надсилати на скриньку bhv.kiev@gmail.com). Загалом, репозитарій розробляється не лише як база для нового конкурсу з відбору підручників, але й як простір цифрового навчального матеріалу, який буде для вчителя і учнів максимально зручним у користуванні та корисним у навчальному процесі.

Ознайомитися з покроковою інструкцією з користування репозитарієм можна за покликанням: ua.lokando.com

Міністерство освіти і науки України

Шкільне життя

Back to top button