Батькам

Конфлікти між батьками відбиваються на дитині

Нове дослідження вчених з Південного Методистського Університету в Далласі показало: діти страждають від наслідків сварок і напружених відносин між батьками. Найчастіше батьки зривають на дітях злість через конфлікти з дружинами. Взаємини подружжя впливають на те, як кожен з них буде спілкуватися зі своєю дитиною, повідомляє Science World Report .

У дослідженні взяли участь 203 сім’ї. Учасники повинні були протягом 15 днів вести щоденники. В них батьки записували щоденну оцінку свого шлюбу і те, як вони спілкувалися з дитиною. Якщо в сім’ї був конфлікт, то відносини з дитиною в цей день теж були напруженими.

Вчені виявили відмінності в поведінці батьків і матерів. Коли в шлюбі щось не ладилося, матері вже на наступний день намагалися не вихлюпувати на дитину негативні емоції. Можна сказати, що вони “компенсували” сімейну напругу за допомогою дитини. Відносини між матерями і дітьми при подружніх конфліктах часто поліпшувалися. Для чоловіків була характерна зворотна ситуація. У сім’ях, де у мам відзначалися ознаки депресії, чоловіки продовжували зриватися на дітях навіть наступного дня.

Back to top button