Здоров'я

Конфліктуючи при дитині, батьки підривають її здоров’я, з’ясували лікарі

Конфліктуючи при дитині, батьки підривають її здоров'я, з'ясували лікарі
Конфліктуючи при дитині, батьки підривають її здоров’я, з’ясували лікарі
Діти, які чують, як лаються батьки, більш чутливі до стресу, довели американські учені з Університету Орегона. Мозок таких дітей реагує на тон голосу, який несе в собі злість, навіть під час сну. Так мозок відповідає на зовнішній світ.

Тому в умовах сильного стресу можуть з’явитися проблеми з розвитком. Даний висновок експерти зробили, відсканувавши мозок 20 дітей, коли ті спали. Дітям давали прослухати кілька аудіозаписів (тон мовця різнився від дуже злого до нейтрального і радісного).

Виявилося, діти прекрасно розпізнавали інтонації, хоча й спали. Конфлікт в сім’ї – найпоширеніший джерело стресу. Діти з неблагополучних сімей більш активно реагували на дуже злий тон, про що говорила активація зон мозку, пов’язаних зі стресом і регулюванням емоцій.

До речі, аналогічний ефект спостерігається у тварин. Це нормальний механізм раннього розвитку системи реагування на стрес. А деякі вчені впевнені, що на дитину впливає стрес, випробовуваний їм ще в утробі. Ефект передається через плаценту .

Тільки от дівчатка і хлопчики реагують по-різному, так як протеїн, пов’язаний з описаним явищем, неоднаково впливає на їх мозок. Це пояснює, чому у матерів, що піддавалися стресу і виношують хлопчиків, нерідко народжуються діти-аутисти та шизофреніки чоловічої статі.

Back to top button