Здоров'яПсихологія

Комп’ютерна гра позбавить від неприємних спогадів

Такі спогади характерні для розладів, пов’язаних зі стресом, наприклад, посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Однак неприємні спогади можуть переслідувати і звичайних людей. Вчені з Оксфордського університету з’ясували, як назавжди забути про травматичну подію .

Дослідники провели два експерименти. Учасники обох експериментів дивилися фільми з важкими сценами, наприклад, ролики про небезпеку водіння в нетверезому вигляді. Це пробуджувало у них неприємні спогади. Через 24 години добровольці поверталися в лабораторію. У першому експерименті половині учасників на другий день знову показували кадри з фільму. Потім вони виконували невелике завдання. Після цього добровольці грали в тетріс протягом 12 хвилин. Решта учасників теж виконували завдання, але потім просто спокійно сиділи.

У добровольців, що грали в тетріс, протягом наступного тижня неприємні спогади спливали в пам’яті набагато рідше, ніж у інших. У другому експерименті з 4 групами фахівці отримали схожі результати. Важливо відзначити, що однієї гри в тетріс або тільки реактивації неприємних спогадів недостатньо, щоб забути про травматичний епізод. Необхідно і те, і інше.

Шкільне життя

Back to top button