Комітет з питань освіти рекомендував ухвалити закон про середню освіту
Відповідне рішення ухвалено на засіданні Комітету з питань освіти, науки та інновацій, що відбулося 13 січня під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака. На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Наталія Піпа, Сергій Колебошин, Іван Кириленко, Ольга Коваль, Володимир Воронов, Олена Лис, Роман Грищук, Ростислав Павленко, Юлія Гришина.
Також на засіданні були присутні заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, керівник експертної групи з питань координації політики Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України Олександр Сич, керівник експертної групи з питань державно-громадського управління освітою Директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Володимир Божинський.
Під час засідання були розглянуті окремі положення Порівняльної таблиці проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (№ 0901, друге читання). 20 грудня 2019 року Комітетом ухвалено рішення: «Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про повну загальну середню освіту» (№ 0901) прийняти в другому читанні та в цілому як Закон» з дорученням заступнику Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергію Колебошину представити законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.
Разом з тим, Комітет прийняв рішення про додатковий розгляд окремих норм і положень Порівняльної таблиці. Заслухавши та обговоривши інформацію заступника Голови Сергія Колебошина, народні депутати прийняли рішення підтримати пропозиції Робочої групи із доопрацювання законопроекту щодо спірних норм (поправок) та рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про повну загальну середню освіту», підготовлений Комітетом, прийняти в другому читанні та в цілому як Закон.
Також учасники засідання розглянули питання про затвердження плану роботи Комітету з питань освіти, науки та інновацій на період третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Відповідно до частини другої статті 41 Закону України «Про Комітети Верховної Ради України» та на виконання доручення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова від 28 грудня 2019 року за № 06/03-430 (263709) Комітет прийняв рішення затвердити план роботи Комітету з питань науки і освіти на період третьої сесії дев’ятого скликання з врахуванням пропозицій, висловлених народними депутатами України та подати до Апарату Верховної Ради України для узагальнення затверджений на засіданні Комітету план роботи на період третьої сесії дев’ятого скликання.
Окрім того, було розглянуто питання про затвердження пропозицій до проекту Порядку денного третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Відповідно до частини першої статті 21 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» та на виконання доручення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова від 28 грудня 2019 року за № 06/03-429 (263704) Комітет прийняв рішення затвердити пропозиції Комітету до проекту Порядку денного третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та надіслати пропозиції Комітету до Апарату Верховної Ради України для узагальнення та підготовки зведених пропозицій на розгляд Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп.
Також під час засідання, заслухавши інформацію Голови Комітету Сергія Бабака, члени Комітету прийняли рішення відповідно до положень частини четвертої статті 10 Регламенту Верховної Ради України продовжити роботу Комітету з питань освіти, науки та інновацій у міжсесійний період з 27 по 31 січня 2020 року.
Про прийняте рішення Комітет поінформує Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова.
Нагадаємо, що перший плановий інституційний аудит пройде в Дніпропетровській області.