Головне

Комітет ВР відхилити проект закону про встановлення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів загальної середньої освіти

Комітет з питань освіти, науки та інновацій ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити проект закону про встановлення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів загальної середньої освіти.

У законопроекті пропонувалось встановити тимчасовий (до 1 липня 2030 року) мораторій на ліквідацію та реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності.

У Пояснювальній записці до законопроєкту визначено мету, зокрема наголошено, що “метою прийняття проєкту закону є недопущення закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності, оскільки такі дії, завдають значної шкоди громадянам відповідних території в здобутті повної середньої освіти, порушують гарантоване Конституцією України право кожного громадянина на освіту, а також негативно впливають на функціонування та зміцнення інституту сім’ї в українському суспільстві та державі в цілому”.

«Наш Комітет принципово підтримує ідею збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, особливо у сільській місцевості, але в той же час притримується позиції щодо використання ефективних механізмів її утримання та подальшого функціонування»,- повідомляють у Комітеті з питань освіти, науки та інновацій.

Підтримуючи ідею збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, Комітет неодноразово наголошував на тому, що на селі потрібно зберегти в першу чергу початкову школу. Разом з тим, необхідно постійно опікуватися проблемами підвищення якості освіти, яке можна забезпечити в навчальному закладі, де є відповідна матеріально-технічна база, педагогічні кадри, тощо.

Нагадаємо, що закриття малокомплектних шкіл – це прикриття процесу комерціалізації шкільної освіти, про це розказав очільник Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов.

Back to top button