Здоров'я

Коли спорт шкодить організму

Коли спорт шкодить організму
Коли спорт шкодить організму
Рух – це здоров’я. Однак і він може зашкодити організму людини. Запалення серцевого м’яза може призвести до зупинки серця. Яким чином виявляє себе ця хвороба? Як захиститись від неї? І коли займатися спортом нездорово?

31-річна Урсула Гільдебрандт працює лікарем у спортивному університеті Кельна. Вона лікує спортсменів, які хворіють запаленням серцевого м’яза. Цей м’яз прокачує кров через організм. У разі запалення м’яз слабшає, а здатність серця качати кров у життєво важливі органи знижується.

“Кожен у принципі може захворіти запаленням серцевого м’яза. Як професійні спортсмени, так і люди, які сидять на дивані”,- каже Урсула Гільдебрандт. Однак особливий ризик існує у спортсменів та фізично активних людей. Тому що в багатьох випадках запалення м’яза серця – міокардит – виникає, коли людина надто швидко після інфекції відновлює свої тренування.

Небезпека для кожного, підвищений ризик для спортсменів

Організм після занять спортом у принципі більш вразливий до інфекцій. Якщо бактеріям або вірусам вдається потрапити до організму, вони масово накопичуються у крові. Під час занять спортом кров швидше тече через серцеві камери, з’єднані клапанами.

Прості правила самооборони

Щоб запобігти запаленню серцевого м’яза, найважливіше – це ґрунтовно виліковувати кожне захворювання, наголошує лікар Гільдебрандт.Діагноз «запалення серцевого м’яза» часто встановлюють дуже пізно. А якщо людина, незважаючи на хворобу, напружується, приховане запалення може призвести до зупинки серця та смерті.

2009 року німецький легкоатлет Рене Гермс був знайдений мертвим у своїй квартирі. Як виявилося, 26-річний спортсмен помер від недіагностованого запалення серцевого м’яза. Перед смертю Гермс якраз потренувався.

Кожен вид запалення серцевого м’яза є різним, відрізняються й методи лікування. Основне правило таке – пацієнти мусять щонайменше впродовж півроку уникати будь-якого напруження організму. Додатково до цього: повна відмова від алкоголю та здорове харчування. Пацієнтові слід якомога більше спати. Залежно від збудника може мати сенс і медикаментозне лікування.

Під час пробіжок або гри у футбол кров тече через камери ще сильніше, і за клапани чіпляються збудники хвороб. Наслідком є запалення.

Джерело: dw.de