ГоловнеПосібники-Книги

Книга тижня №1

Як не втратити себе, коли так багато віддаєш роботі? Звичайно, що дитячі усмішки та відкриття ― це те, що спонукає рухатися вперед. Та водночас на такому шляху нам необхідно теж учитися, аби краще розуміти, як оптимально простимулювати учнівські здібності, як виховати дітей інтелектуально й морально багатими особистостями. Тож відтепер у нашій медіаграмотній розсилці ми започатковуємо нову рубрику #книга_тижня.  У ній розповідатимемо про книги, що стануть у пригоді вчителям/-кам, готовим удосконалюватись, набувати нових умінь, але водночас не спустошувати власний ресурс. А також  про книги, що надихають краще розуміти та відчувати оточення, навчають знаходити відповіді тоді, коли їх, здавалося б, зовсім немає: шукати глибше, бачити далі. 

Отже, сьогодні рекомендуємо одну книгу для професійного розвитку, іншу ― для душі:

📚 Майкл Вілкинсон «Секрети фасилітації. SMART-посібник із результативної роботи в групі» (2021). Автор книги пише, що головний секрет фасилітації такий: «Ви можете досягнути більш ефективних результатів, коли рішення випрацьовують, розуміють та ухвалюють люди, на яких вони мають впливати». Що ж, це оновлене видання пропонує безліч цільових методів для фасилітаторів/-ок, які прагнуть до ефективних, послідовних та повторюваних результатів. Крім того, ви дізнаєтеся, як сформулювати мету, які запитання ставити, як наочно відображати отримані ідеї, також у книзі є додаткова інформація про підвищення продуктивності зустрічей та подальші вказівки щодо запобігання деструктивній поведінці. Крім того, книга містить безліч свіжих тематичних досліджень та допоміжний вебсайт із обов’язковими інструментами та методами як для початківців, так і для досвідчених фасилітаторів/-ок.

📚 Сергій Жадан «Інтернат» (2017).  Головний герой твору ― Паша, учитель в одній зі шкіл на Сході, який веде, здавалося б, цілком звичайне життя: від дверей учительської до порогу спальні, і так щодня. Проте одного разу в його буденність уривається війна. Спершу він намагається її ігнорувати, бути осторонь, та вона рвучко і шквально перевертає весь його світ. Книги про життєві цінності допомагають нам не лише бути спостерігачами того, як ламаються та зшиваються наново чиїсь долі. Ці історії безпосередньо занурюють кожного з нас у вир чужого життя й дають змогу відчути новий досвід, немовби на власній шкірі. Перед головним героєм «Інтернату» постане надважливе питання. І поки Паша намагатиметься знайти для себе відповідь, він усвідомить, що питань перед ним насправді ще безліч. І вирішуватимуть читачі їх разом із ним.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Back to top button