ГоловнеПосібники-Книги

Книга тижня: різдвяно-новорічні збірки

Ми завжди так чекаємо Різдва! Щоразу плекаємо нову надію на диво. І, знаєте, дива таки трапляються: яскраві й буденні, великі та непомітні. Ми впевнені, що про це наше Різдво буде написано чимало книг, щоб запам’ятати й розповісти про ту високу ціну, яку сьогодні ми платимо за свою Незалежність! Отож, цьогоріч ми матимемо/-ли особливе Різдво, в якому знайдеться місце для особливих історій, для особливих див та великої віри в Перемогу. Проте, якщо вам захочеться почитати різдвяно-новорічного вже сьогодні, то в нашій традиційній рубриці #книга_тижня хочемо запропонувати вам дві збірки короткої прози сучасних українських письменників/-ць:

📚 «Таке різне Різдво», 2020

«Для чуда все одно. Чудо, так само як сонце, проникає скрізь і всюди. І стається з усіма, незалежно від мови, професії, віку чи освіти. За це я так люблю чудеса. І вони відповідають мені взаємністю і часто стаються зі мною щодня» (Дзвінка Матіяш, «Вертеп, кекс та інші чудеса» з книги «Таке різне Різдво»).

Отож, ця збірка про ще те, довоєнне Різдво! Це оповідання від 14 українських письменників та письменниць, що розповідають про тихе Різдво, що наповнене дитячим сміхом, самотнє і в колі сім’ї, урочисте та скромне, замріяне й ностальгійне, традиційне й не схоже ні на що. Книга про зустрічі та розлуку, про можливість, зависнувши в аеропорту між рейсами, просто добре виспатися у затишній «штуці» — готельній капсулі чи посмакувати «різдвяним поліном», французьким святковим десертом десь у порожньому готелі в Нормандії. І тут також у кожного/-ної своя різдвяна історія, своє особливе Різдво у мирний час…

📚 «Коли сніг пахне мандаринками», 2020

«…Вітру майже не було чути, але міріади сяйливих сніжинок закручувалися навколо трійці, витанцьовували, торкались облич, важко осідали на віях, залітали у роззявлені від здивування роти і залишали після себе мандариновий присмак. Остап підставив рукавичку, а потім лизнув сніжинки, що налипли, — справді, наче мандаринку скуштував!…» (Оксана Давидова, «Коли сніг пахне мандаринками» з однойменної збірки).

Коли найкраще мріється, здійснюється найбільше див і навколо панує справжня магія? Правильно, у той найкращий передріздвяний час, коли сніг пахне мандаринками! Саме про такі особливі дні й ця книга. Під обкладинкою збірки «Коли сніг пахне мандаринками» ― оповідання від 24 українських письменників та письменниць, які своїми історіями створюють справжню передріздвяну атмосферу. Про що книга? Одним реченням точно не сказати. Герої цих оповідань ― підлітки. Але надзвичайно різні й особливі. Із кимось трапляються справжні дива, хтось потрапляє у халепи, одні переживають біль, а інші ― найчистіше щастя. Та в історіях кожного є місце для Нового року та Різдва. Їм важливо, де і з ким його зустріти. Інколи саме в цьому й криється магія Різдва. Інколи ти можеш творити дива власноруч!

Книги для зимового настрою ― неперевершений антидепресант. Читайте разом із нами!

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Back to top button