Здоров'яХарчування

Кілька розвантажувальних днів на місяць уповільнюють старіння

Американські вчені розробили новий вид дієти. З її допомогою можна не тільки позбутися від зайвої ваги, але і продовжити молодість і навіть поліпшити пам’ять.

Регулярне зниження споживаних калорій дає організму ряд переваг: ефективно спалюється жир, поліпшується пам’ять і здатність до навчання. До такого висновку прийшла команда Вальтера Лонго з Універститета Південної Каліфорнії (США).

Біологи і геронтологи задалися метою з’ясувати, як різке тимчасове зниження споживаних калорій впливає на організм. Для цього вони розробили особливу дієту, що дозволяє скоротити кількість споживаних калорій на 34-54% від норми.

Спочатку фахівці випробували нову дієту на мишах. Два рази на місяць гризунам середнього віку влаштовували чотири розвантажувальних дні. Виявилося, що подібна дієта активує у старих мишей в різних органах, у тому числі в мозку, бластні клітини (незрілі клітини, які при дозріванні перетворюються у функціональні клітини крові) і стовбурові клітини. В результаті у мишей збільшилася тривалість життя, підвищився імунітет, знизилася захворюваність на рак і число запальних захворювань, покращилися когнітивні навички.

Під час пілотного дослідження на людях було підтверджено, що отримані раніше дані справедливі і для них. Піддослідним влаштовували п’ять розвантажувальних днів на місяць, скорочуючи в ці дні їх раціон, всього було проведено три цикли. За результатами експерименту, у його учасників знизилися ризики раку, діабету, серцево-судинних захворювань, сповільнився процес старіння організму. При цьому серйозних побічних ефектів, шкоди для кісткової і м’язової тканини зафіксовано не було. У решта 25 днів місяця випробовувані поверталися до звичного раціону і відзначали, що відчувають позитивні зміни.

За словами вченого, в залежності від стану здоров’я люди з нормальною вагою можуть влаштовувати собі подібні розвантажувальні дні раз на три-шість місяців. Тим же, хто страждає ожирінням, варто вдаватися до такої дієти через кожні два тижні. Якщо по закінченню клінічних випробувань, які зараз ведуться на 70 випробовуваних, позитивні результати пілотного дослідження підтвердяться, вчені будуть рекомендувати розроблену ними дієту для лікування і профілактики різних захворювань.

При цьому дослідники підкреслюють, що вже зараз можна говорити про ряд виключень і обмежень пов’язаних з дієтою. Тому вони настійно рекомендують всім не влаштовувати собі подібну дієту без консультації і спостереження лікаря.

Шкільне життя

Back to top button