ГоловнеОсвіта і IT

Кібербезпека: навички, які захищають не тільки під час війни

Чи замислювалися ви над тим, хто має доступ до інформації, яку ви публікуєте в соцмережах або шукаєте в інтернеті? Наскільки надійним є захист вашого профілю? Чи знаєте ви, що таке фішинг і як захиститися від нього?

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну відповіді на ці запитання набули нового значення, бо стали асоціацією захисту не тільки віртуального, але й реального життя.

Нам може здаватися, що ми, звичайні користувачі інтернету, не цікавимо кіберзлочинців, а отже не потребуємо додаткових знань із кібербезпеки. Проте за допомогою мережі ми спілкуємося, працюємо, навчаємося, купуємо товари та послуги, здійснюємо банківські операції, шукаємо інформацію тощо. Відповідно, ми можемо бути мішенню інтернет-шахраїв. Тому знання правил безпеки в інтернеті допоможуть захистити персональні дані та убезпечити фінансові дії. Уміння захистити свої персональні дані в умовах війни може навіть уберегти чиєсь життя.

Реагуючи на ці виклики, команда проєкту разом із запрошеною експерткою з цифрової безпеки розробила новий універсальний урок: «Кібербезпека: навички, які захищають не тільки під час війни».

Його мета — продемонструвати приклади загроз в інтернеті та пояснити, як можна їх уникнути й захистити свої дані. Водночас ми не прагнемо налякати та відмовити учнів/-ениць від ведення блогів, поширення сторіз, знайомств через інтернет тощо. Але важливо до кожної дії в інтернеті підходити критично та відповідально, дотримуватися певних правих – і тоді перебування у віртуальному просторі не буде загрозливим.

Усі матеріали, необхідні для проведення заняття, ви знайдете за покликанням.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Back to top button