Здоров'яФізіологія

Кардіотренування в молодості гарантують ефективну роботу мозку

Аеробні навантаження в 20 років – вірний вибір, адже вони допоможуть захистити мозок в середньому віці. Підійде біг, плавання, катання на велосипеді. Ці заняття дозволяють зберегти розумові здібності і пам’ять через 20 років. Кардіопідготовка показує, наскільки добре організм поглинає кисень під час тренувань і транспортує його до м’язів. І це важливий фактор здоров’я.

Співробітники Університету Міннесоти протестували майже 3000 здорових людей, середній вік яких був 25 років. Добровольці бігали на доріжці в перший рік дослідження і ще раз через 20 років. Їх попросили бігти стільки, скільки вони зможуть. Зупинитися потрібно було при появі задишки або при сильному стомленні. Пізніше проводилися когнітивні тести.

Виявилося, люди, що бігли довше за інших, краще справлялися з тестами на пам’ять і розумові здібності через 25 років після першого експерименту. Притому, по-справжньому хороші показники були у тих, хто і в перший, і в другий раз бігали приблизно на однакову дистанцію. Все це доводить, наскільки важливо зберігати фізичну активність, з точки зору підтримки роботи мозку.

Back to top button