Здоров'яПсихологія

Йога захищає від серцево-судинних захворювань

Якщо людина хоче знизити ризик серцево-судинних захворювань, але не може робити інтенсивні фізичні вправи,їй слід зайнятися йогою. Дослідники з Університету Еразма в Роттердамі оцінили дані 37 досліджень,в яких взяли участь майже 3000 осіб. Вони з’ясували: йога знижує кров’яний тиск і рівень холестерину, повідомляє BBC .

Йога – стародавня форма вправ, пов’язаних з концентрацією, гнучкістю і диханням. Існує багато видів йоги, наприклад, тантрична, Хатха і Аштанга. Однак йога не може замінити 150 хвилин аеробних навантажень помірної інтенсивності, необхідних для здоров’я серця. Вона більше схожа на силові вправи, які рекомендується робити, як мінімум, два рази на тиждень.

Дослідження показало: йога має значні переваги в порівнянні з відсутністю фізичних вправ. Вона знижує ризик ожиріння, кров’яний тиск і холестерин. Позитивний вплив йоги на стан серцево-судинної системи порівняно з ефектом від швидкої ходьби або бігу підтюпцем.

Поки не ясно, чому йога корисна для серця. Експерти пов’язують це з тим, що вона заспокоює і знижує рівень стресу, який підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Крім того, дихальні вправи сприяють надходженню більшої кількості кисню в організм. Це може призводити до зниження артеріального тиску.

Шкільне життя

Back to top button