Здоров'яФізіологія

Йога позбавляє від викривлення хребта швидко і безболісно

Сколіоз, викривлення хребта- захворювання, які в школі зустрічаються найчастіше, у важких випадках лікують оперативним втручанням. А для пацієнтів з викривленням менше 45 градусів маються більш консервативні методи терапії. Зокрема, фахівці пропонують звернути увагу на йогу, пише Medical News Today . Цей підхід, на відміну від носіння корсета, не доставляє незручностей і навіть може приносити задоволення.

Корсет потрібно носити протягом 3-4 місяців. Без нього викривлення здатне посилюватися на 7% на рік. Прекрасна альтернатива – поза із йоги – бічна планка. Її запропонували практикувати 25 добровольцям 14-85 років протягом 10-20 секунд щодня. Усім їм зробили знімок хребта. У підсумку через тиждень режим тренувань змінився – практикувати позу попросили раз на день максимально довго. Причому, потрібно було вставати на бік викривлення.

Дана вправа зміцнювало м’язи спини і зменшувала викривлення приблизно на 32%. В середньому добровольці стояли в позі протягом півтора хвилин 6,1 дня на тиждень протягом 6,8 місяця. Серед 19-річних пацієнтів, які практикувалися йогу мінімум 3 дні на тиждень, стан хребта покращилося на 40,9%. Викривлення зменшилося на 49,6% у підлітків, а у дорослих людей – на 38,4%. Йога, що важливо, допомагала практично всім учасникам.

Шкільне життя

Back to top button