Здоров'яПсихологія

Йога для дітей набуває популярності

Дитяча йога - Шкільне життяЙога, як комплекс фізичних і дихальних вправ, дуже популярна серед людей середнього віку. Вона прекрасно знімає нервове і фізичне напруження, відновлює рухливість суглобів і розвиває еластичність м’язів. Крім цього, йога – це ще система духовного вдосконалення, спосіб зазирнути всередину себе, відчути своє тіло і органи, відволіктися від стресів навколишнього світу.

Не менш популярний сьогодні і дитячий напрямок йоги. Йога для дітей – це скоріше комплекс вправ, який сприяє нормальному фізичному та психічному розвитку дитячого організму. Спробуємо розібратися, що слід знати батькам, щоб направити дитину займатися йогою.

Ідеальний вік для занять йогою

На рахунок ідеального віку для йоги існує безліч думок. Одні фахівці стверджують, що починаючи з трирічного віку, маленький чоловічок вже здатний усвідомлено повторювати рухи інструктора. Інші впевнені, що самий відповідний для цього вік – шість-сім років, коли малюк вже може якийсь час зосереджуватися на тому, що відбувається навколо.

З якого віку почати займатися йогою деколи підкаже сама дитина. Якщо їй не вистачає руху, енергія б’є з неї «ключем», дитина часто зривається на плач і істерики, стає агресивною – дійсно, варто зайнятися йогою. Але це зовсім не означає, що йога не приписана спокійним дітям.

Чому ж не можна замінити йогу для дітей, скажімо, якимось іншим видом спорту? По-перше, тільки йога дозволяє гармонійно розвиватися як фізично, так психічно і розумово. По-друге, активні фізичні навантаження, в інших видах спорту можуть травмувати незміцнілі дитячі м’язи або хребет.

Користь йоги для дітей

Почнемо з фізичного розвитку. Йога допомагає розвинути координацію, фізичну витривалість, гнучкість і силу. Асани або «пози йоги» планомірно зміцнюють всі м’язи тіла, без винятку, роблять їх еластичними, розвивають рухливість суглобів. Дуже важлива функція таких вправ – це зміцнення внутрішніх органів дитини, як наслідок поліпшення захисних властивостей організму і роботи шлунково-кишкового тракту, збільшення опірності інфекційним захворюванням.

Йога допомагає формуванню правильної постави, так як зміцнює м’язовий корсет. Крім того, для дітей, які страждають надмірною вагою, і не мають можливості або бажання активно рухатися, набір асан стане відмінним помічником в боротьбі за стрункість.

З точки зору психоемоційного впливу йоги на дитячий організм, можна відзначити наступні позитивні тенденції. Йога, перш за все, допомагає знайти душевну рівновагу, тому показана гіперактивним і неспокійним діткам, як засіб боротьби зі стресами навколишнього світу.

Йога розвиває концентрацію та увагу, дитина стає більш посидющою і дисциплінованою. Йога бореться з невпевненістю в собі і своїх силах. Дитина починає розуміти свої можливості і потенціал свого організму. Йога дарує йому легкість, хороше самопочуття і відмінний настрій.

Особливості занять дитячої йоги

Перед тим, як дитина почне займатися йогою, необхідно ознайомитися з деякими особливостями практики дитячої йоги. Дітям, яким ще не виповнилося чотирнадцяти років, не рекомендується довго перебувати в перевернутих позах. Строго заборонені стійки на голові, так як незміцнілий хребет ще не здатний утримати вагу тіла, і може травмуватися.

Важливим доповненням буде й те, що медитації і дихальні техніки суперечать природі дитячої свідомості. Не варто обмежувати дитину в диханні, нехай протягом усіх фізичних вправ дихає вільно і легко, як звикла.

Необхідно дотримання і деяких стандартних рекомендацій. Не слід виконувати фізичні вправи на ситий шлунок, і приймати їжу відразу ж після тренування. Так само не потрібно поєднувати йогу з іншими фізичними навантаженнями, так як це викличе стомлюваність дитячого організму.

Заняття йогою з дітьми, як правило, проходять в ігровій формі. Інструктор намагається заволодіти фантазією дитини за допомогою казки: політ на місяць, пошуки скарбів чи порятунок принцеси від лиходія. Дітям подобається копіювати поведінку тварин, тому вони із задоволенням повторять асану «жаби» або «собаки мордою вниз», просто тому, що це цікаво і весело.

Вибір інструктора для дитячої йоги

Вибору інструктора, який буде викладати йогу дітям, варто приділити достатню увагу. Перш за все, це має бути людина, яка любить дітей і вміє працювати з ними. Звичайно ж, він зобов’язаний мати спеціальну освіту і розуміння специфічного дитячого організму. Інструктор повинен стати дитині, перш за все, другом, з яким можна не тільки добре повеселитися й пограти, але і довірити йому секрет, будучи впевненим, що він залишиться в таємниці. І все це з користю для душі і тіла!

Шкільне життя

Back to top button