Перерва

“Інтерстеллар” рекомендують показувати на уроках фізики

Науково-фантастичні фільми подобаються глядачам, крім іншого, зачаровують картинками. Над тим щоб показати аудиторії, наприклад, переміщення героїв у Всесвіті, працюють у тому числі вчені. Іноді створені для розваги фільми можуть принести практичну користь.

Експерти впевнені, що фільм Крістофера Нолана “Інтерстеллар”, який вийшов в прокат в 2014 році, може стати хорошим посібником для уроків фізики в школі. Перш за все, завдяки унікальним зображенням червоточини або кротової нори, що дозволяє переміщатися в просторі.
Червоточина - Шкільне життя
Фільм буде гарною підмогою для учнів, які проходять загальну теорію відносності Ейнштейна, запевняють фізики на American Journal of Physics – провідного наукового журналу. Вчені дали оцінку науковим положенням, на яких заснований “Інтерстеллар», і прийшли до висновку, що вони коректні. На думку фізиків, це перший фільм, в якому червоточина, чорна діра і небесні об’єкти зображені відповідно до сучасних наукових уявленнь. Цього вдалося досягти завдяки залученню до роботи над фільмом великих фахівців, у тому числі Кіпа Торна, одного з найбільших сучасних фахівців з астрофізики.

Розроблений спеціально для картини комп’ютерний код дозволив створити унікальну модель червоточини, яка може бути використана не тільки для показу широкій аудиторії голлівудського фільму, а й для подальшого вивчення та проведення різних досліджень, зазначають автори статті. Творцям фільмів “Зоряний шлях» і «Зоряна брама» де також показані червоточини, розробити подібну модель не вдавалося.

Шкільне життя

Back to top button