Перерва

Інтернет-шахраї спустошують рахунки українців, видурюючи їхні банківські дані

Інтернет-шахраї спустошують рахунки українців, видурюючи їхні банківські дані
Інтернет-шахраї спустошують рахунки українців, видурюючи їхні банківські дані
Українські кіберзлочинці вдосконалюються, а їхні статки зростають завдяки необачності їхніх жертв, повідомляє ТСН.

За останній рік зловмисники зняли з банківських карток українців 116 мільйонів гривень, не встаючи з-за компьютера.

Людмила, яка стала жертвою шахраїв, розповіла, що в неї вкрали картку, і за 8-10 хвилин було здійснено три покупки на загальну суму 1800 гривень.

Проте сьогодні такі злочини – вже з розряду раритетних. Нині картки не крадуть, їх навіть лінуються підробляти. Простіше – вкрасти інформацію.

Для цього дедалі частіше в Україні використовують скіммінг. Спеціальні накладки на банкоматах та приховані відеокамери знімають усі дані з картки.

Торік в Україні на банкоматах знайшли 80 скімінгових пристроїв. Це вдвічі більше ніж 2011-го. Було затримано з десяток кіберзлочинців. Серед них навіть іноземці. За допомогою спеціального сканера гастролери поцупили з рахунків українців близько 70 тисяч гривень.

Проте кіберзлочинці дедалі глибше ховаються в інтернеті. На часі щотретя операція з банківською карткою – безготівкова. Тому кіберзлодіям є, де поживитися. У більшості випадків використовують програми-віруси, які видурюють у жертви необхідну банківську інформацію.

Тому експерти радять користуватися смс-банкінгом, періодично міняти пін-код картки та навіть міняти картки після закордонних поїздок.

Також найбільш дієвий спосіб захистити свої гроші – це обмежити видачу готівки, зазначив керівник служби безпеки комерційного банку Олег Матата.

В Україні кількість випадків інтернет-шахрайства за останній рік зросла втричі.

Back to top button