Батькам

Інтернет на допомогу батькам

Інтернет на допомогу батькам
Інтернет на допомогу батькам

Незважаючи на те, що багато сучасних батьків та педагогів впевнені, що комп’ютер і Інтернет приносять величезну шкоду школярам, інформаційні технології далеко не завжди мають лише негативний вплив. Так, на сьогоднішній день можна відзначити безліч плюсів, які важливі для школярів та їх батьків.

Основна перевага, яке забезпечує комп’ютер, підключений до Інтернету – це доступ до величезної кількості найрізноманітнішої інформації, яка може знадобитися в навчанні, бути корисною у розвитку кругозору дитини, його самонавчанні. Саме для того, щоб школяр мав можливість знаходити самі різні книги, відомості, що цікавить його про навколишній світ, глибше вивчати ті чи інші шкільні предмети, потрібен Інтернет дитині. Тому батьки повинні стежити за тим, що він робить за комп’ютером, які сайти відвідує, чітко обмежувати час, протягом якого дитина сидить за монітором.

Важливе значення мають і сучасні технології для організації шкільного процесу. Так, сьогодні багато шкіл створюють власні ресурси в Інтернеті, де не тільки відображається поточна інформація про життя школи, але і є окремі розділи для кожного з класів, дітей. Вчителі можуть оперативно інформувати батьків про успішність школяра, події його шкільного життя, ті чи інші збори, заходи.

Більш того, нерідко в Інтернеті можна знайти сайт педагога , де вчитель надає інформацію про рівень своєї кваліфікації, досвід роботи, курси навчання і т.д. Як правило, створення власних ресурсів актуально для репетиторів, які працюють в приватному порядку з учнями різного віку, готуючи їх до здачі іспитів або даючи можливість поліпшити знання з того чи іншого предмету.

Досить актуальні інформаційні технології і для самих учнів, які можуть вільно спілкуватися між собою, обмінюючись домашніми завданнями, обговорюючи теми уроків, конференцій і т.д. Але в даному випадку батьки також повинні стежити за тим, щоб обмежити доступ дитини до соціальних мереж, різних ресурсів, які ніяк не пов’язані з навчанням та не несуть ніякої користі дитині. Для обмеження доступу до сайтів можна встановити спеціальні програми, які будуть контролювати адреси ресурсів і дадуть можливість зайти дитині тільки на ті адреси, які були дозволені батьками.

Ще одна перевага у використанні Інтернету і комп’ютера в навчанні полягає в тому, що тепер вчителі можуть легко і просто передавати потрібну інформацію учням на тих чи інших носіях (флешки, диски і т.д.). При цьому пропала проблема пошуку потрібної літератури, книг – тепер все можна знайти і швидко завантажити в Інтернеті, роздрукувати в безлічі екземплярів і роздати дітям для ознайомлення. Діти ж, у свою чергу, мають можливість будь-яку інформацію знайти в більшому обсязі, ніж дає школа, і задовольнити свій інтерес. Тому, якщо батьки зможуть правильно організувати роботу дитини за комп’ютером, школяр зможе не тільки добре вчитися, але і зробити навчання цікавим, захоплюючим і різноманітним.

Back to top button