Головне

Internet Explorer визнаний найбезпечнішим браузером

Internet Explorer визнаний найбезпечнішим браузером
Internet Explorer визнаний найбезпечнішим браузером
IE10 визнаний браузером з найефективнішими вбудованими технологіями захисту від веб-атак. Що стосується Opera, то її користувачі захисту практично позбавлені.

Internet Explorer 10 розпізнав найбільшу кількість шкідливих сайтів, видавши відповідне попередження, у порівнянні з усіма іншими популярними браузерами. IE10 також швидше інших браузерів визначає появу нових шкідливих посилання. Такий висновок міститься у звіті дослідницької компанії NSS Labs.

Дослідження пройшло з 13 березня по 9 квітня 2013. Ефективність захисту веб-браузерів була випробувана на 754 шкідливих посиланнях. При цьому дослідники заходили на одні й ті ж шкідливі сайти багаторазово. У загальній складності на кожен браузер довелося понад 18 тис. тестів. Використовувана операційна система – Microsoft Windows 8 Enterprise.

IE10 продемонстрував найбільш ефективний захист, виявивши шкідливі посилання в 99,96% випадках. На другому місці – Google Chrome 25/26, який показав ефективність 83,16%. Веб-браузери Safari 5 і Firefox 19 зайняли відповідно третє і четверте місця з показниками 10,15% і 9,92%. Opera 12 змогла виявити шкідливі посилання в 1,87% випадках.

«Таким чином, Firefox і Safari заблокують приблизно по одній з кожних десяти атак. Це означає, що інші дев’ять атак належить перехопити встановленому на комп’ютер користувача антивірусу. Chrome захистить від восьми з десяти атак, а Internet Explorer 10 пропустить лише чотири атаки з тисячі. Користувачі браузера Opera практично позбавлені захисту», – міститься у звіті NSS Labs.

Фахівці додали, що у всіх випадках браузери видають попередження про те, що сайт може завдати шкоди комп’ютеру, однак дозволяють долати цей захист. Тому фактичний рівень захисту може бути нижче. Крім того, дослідники уточнили, що різниця в вище наведених показниках браузерів не є лінійною.

Internet Explorer називають найбезпечнішим браузером не в перший раз. У попередній раз така заява була зроблена у вересні 2012р., цією ж дослідницькою компанією, NSS Labs, щодо дев’ятій версії IE. Internet Explorer також є й найбільш економічним браузером в плані споживання електроенергії.

Back to top button