Здоров'яФізіологія

Інфекціоністи: при перших ознаках застуди потрібно брати на роботі відгул

Багато працівників приходять в офіс хворими, хоча їм варто відлежатися. Мікробіолог Чарльз Герба підкреслює, що небезпечно приходити на роботу, навіть якщо людина тільки захворює, пише The Daily Mail .

Вона найбільш заразна, коли починає відчувати симптоми застуди. Потім, працюючи в такому стані, можна погіршити ситуацію. Просто потрібно вчасно зупинитися і відпочити, констатує Кетрін Каммінс з Медичної школи Університету Каліфорнії. Можна взяти один день відгулу замість того, щоб у підсумку злягти на кілька днів. Та й ефективність роботи у хворої людини набагато нижче звичайного. Потім, деякі ліки наганяють сонливість.

А ось Університет Арізони з’ясував: всього один хворий заражає до обіду (через 4 години) приблизно половину поверху в офісі, до яких люди часто доторкаються. Це телефони, речі, які стоять на столах, самі стільниці, дверні ручки, кнопки ліфта та копіювального апарату, холодильник. Віруси можуть жити від кількох годин до місяця. До кінця дня, наприклад, живучі віруси, що викликають кишкові інфекції, захоплюють вже 70% поверхонь.

Лікарі радять працівникам частіше мити руки, висушуючи їх паперовим рушником. Така практика дозволяє скоротити показники поширення патогенів майже на 80%. Ще можна протирати поверхні дезінфікуючими серветками (скорочує показники зараження приблизно на 62%).

Back to top button