Здоров'яФізіологія

Імунна система кишечника бореться з діабетом і ожирінням

Дослідження, проведене вченими з Університетського коледжу Лондона, показало, що білок MyD88, що забезпечує імунну відповідь, допомагає контролювати вагу і знижує ризик діабету 2 типу, пов’язаного з ожирінням. Група дослідників вивчала механізми розвитку ожиріння і діабету 2 типу після дієти з високим вмістом жирів. Виявилося, імунна система кишечника здатна регулювати метаболізм, повідомляє Zee News.

Для того щоб скинути вагу і зменшити ризик діабету, необхідно придушення активності частини імунної системи кишечника, а саме білка MyD88 в клітинах, розташованих на поверхні кишечника. Придушення активності білка уповільнює процес розвитку діабету і жирової тканини. Крім того, воно зменшує шкідливий вплив запалення, викликаного ожирінням, і покращує бар’єрну функцію кишечника.

Така зміна імунітету допомагало схуднути піддослідним гризунам навіть у тому випадку, якщо вони вже страждали від ожиріння. Дослідники прийшли до висновку, що імунна система кишечника відіграє важливу роль у підтримці нормальної ваги. До того ж, вона може змінювати склад кишкових бактерій.

Шкільне життя

Back to top button