Здоров'яПсихологія

Грубий начальник провокує виникнення конфліктів всередині колективу

Бос, який погано поводиться зі своїми підлеглими і не помічає їх успіхів, може значно погіршити продуктивність колективу. Своєю поведінкою він підвищує ворожість співробітників по відношенню один до одного.

Дослідники з Університету Західної Австралії вивчили 51 команду співробітників 10 фірм в Китаї. В командах було близько шести працівників, і всі вони займалися різною діяльністю, включаючи обслуговування клієнтів, технічну підтримку, а також наукові дослідження і розробки. Вчені оцінювали не фізичний вплив, а саме образи чи принизливі листи. Співробітники, постраждалі від цього, почували себе непотрібними і менше вкладалися в роботу команди. Це, в свою чергу, призводило до виникнення конфліктів.

Аналогічне дослідження було проведено в США. В ньому брали участь майже 300 осіб. Вчені з’ясували: негативний вплив образ і принижень на співробітників набагато сильніший, ніж передбачалося раніше. Дослідники вважають, що в разі виникнення такого конфлікту роботодавці повинні докласти всіх можливих зусиль для відновлення довіри і гармонії в команді.

Back to top button