Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Хронічний стрес може спровокувати хворобу Альцгеймера

При хронічному стресі спостерігається високий рівень вмісту амілоїдів, що призводить до порушення роботи синапсів головного мозку

Людина, перебуваючи в стані хронічного стресу, може отримати хворобу Альцгеймера, вважають шведські вчені.

Співробітники шведського Університету Умео з’ясували, що гормони стресу пригнічують активну діяльність мозку, повідомляє The Daily Mail . Досліди, які проводилися на лабораторних мишах, показали, що піддослідні гризуни з підвищеним рівнем гормону стресу страждали розладами пам’яті й гірше підлягали навчанню.

У мишей спостерігалося високий вміст білка бета-амілоїду, який формує амілоїдні бляшки, що є причиною хвороби Альцгеймера.

В результаті дослідження з’ясувалося, що високий рівень вмісту амілоїдів приводив до порушення роботи з’єднань між нервовими клітинами – синапсів головного мозку. Вважається, що подібне порушення тягне за собою втрату пам’яті і проблеми в спілкуванні.

Як зазначає доктор Саймон Рідлі, керівник аналітичного відділу з дослідження хвороби Альцгеймера у Великобританії, необхідно не випускати з уваги того, що експеримент проводився не на людях. Для повномасштабного вивчення зв’язків між стресом і ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, необхідні подальші дослідження, з участь людей.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*