Здоров'яПсихологіяФізіологія

Хронічне безсоння підвищує ризик розвитку гіпертонії

Безсоння – найпоширеніший розлад сну у всьому світі. Від однієї чверті до однієї третини населення Землі скаржиться на труднощі з засинанням. Близько 10% з цих людей страждають від хронічного безсоння і у зв’язку з нею звертаються за медичною допомогою. Нове дослідження, проведене вченими з Лікарні Західного Китаю і Університету Пенсільванії, показало: у людей, яким потрібно більше 14 хвилин, щоб заснути, сильно підвищений ризик гіпертонії, розповідає Psych Central.

Дослідники вивчали безсоння, яке пов’язане з порушенням нервової системи. Людям, страждаючим від такої форми безсоння, складно розслабитися і заснути, так як вони весь день знаходяться в напрузі. У дослідженні взяли участь 219 осіб з хронічним безсонням. Більше 60% учасників були жінками. Середній вік добровольців становив близько 40 років. Під хронічним безсонням вчені розуміли проблеми зі сном, що тривали більше 6 місяців.

Учасники провели одну ніч в лабораторії сну, а на наступний день пройшли тест, призначений для діагностики розладів сну. У лабораторії добровольцям дали можливість поспати протягом 20 хвилин в дев’ять і в одинадцятій ранку, а потім на годину о третій годині ночі. Половині учасників було потрібно 14 хвилин або менше, щоб заснути, а половині – більше 14 хвилин. Вважалося, що ті, хто не міг заснути більше 14 хвилин, страждали від безсоння, пов’язаної з порушенням нервової системи.

Фахівці дізналися, чи страждали учасники від гіпертонії, і виміряли їх кров’яний тиск. Дослідники врахували такі чинники, як ожиріння, апное сну, діабет, куріння, зловживання алкоголем і кофеїном. У людей, що страждали від безсоння, які не могли заснути більше 14 хвилин, ризик гіпертонії виявився підвищений на 300%. У тих, хто не міг заснути більше 17 хвилин, ризик був підвищений на 400%.

Шкільне життя

Back to top button