ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

ГПУ: Заява І. Лікарчука щодо неможливості проведення зовнішнього тестування в 2016 році у зв’язку з діями правоохоронних органів – свідома дезінформація

Заява директора Українського центру оцінювання якості освіти І. Лікарчука про те, що через дії правоохоронних органів «проведення зовнішнього тестування в 2016 році є практично неможливим», яка прозвучала в його інтерв’ю газеті «Факты» від 08.09.2015 року, не відповідає дійсності. У зв’язку з цим Генеральна прокуратура України вважає за необхідне повідомити наступне.

Під час проведення обшуків у рамках кримінального провадження за фактами несанкціонованого втручання та зміни інформації в «Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання», безпосередньо в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО), належне йому комп’ютерне, серверне обладнання та програмне забезпечення, у тому числі база тестових завдань, не вилучались. Після проведення обшуку УЦОЯО працював у штатному режимі. Доступ до баз даних для працівників УЦОЯО обмежений не був.

Водночас, в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти вилучено два сервери з програмним забезпеченням «SPRUT 3D» з даними про результати ЗНО-2015. Копію вказаного програмного забезпечення залишено власнику для забезпечення безперебійної роботи, у тому числі для внесення даних про задоволені апеляції абітурієнтів, щоб нікого не обмежувати у можливості вступу.

Більше того, Міністр освіти і науки України С. Квіт 21 липня 2015 року зробив офіційну заяву про те, що слідчі дії «не несуть загрози для вступної кампанії».

Враховуючи суспільний резонанс, який викликаний діями Генеральної прокуратури відносно керівництва УЦОЯО, надаємо додаткову інформацію про обставини і перебіг даного кримінального провадження.

Слідством встановлено, що службові особи УЦОЯО систематично вносили зміни та знищували інформацію, яка оброблюється в базах даних УЦОЯО та зберігається на серверному обладнанні. Як наслідок, у ручному режимі надавались незаконні переваги у доступі до вищої освіти.

Аналізом вилучених у ході обшуків доказів встановлено зміни даних в системі стосовно понад 100 осіб.

Так, співробітниками УЦОЯО при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО) використовується програмний продукт «SPRUT 3D». Водночас цей програмний продукт в УЦОЯО згідно його офіційної відповіді не обліковується.

У кримінальному провадженні триває судова комп’ютерно-технічна експертиза, за результатами якої буде вирішено питання про оголошення підозри винним службовим особам УЦОЯО.

На даний час першому заступнику директора Центру оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою), ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України, та 30.07.2015 обрано Печерським районним судом м. Києва запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Досудове слідство триває.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Back to top button