Головне

Hitachi представила новий спосіб “вічного” зберігання інформації

Hitachi представила новий спосіб "вічного" зберігання інформації
Hitachi представила новий спосіб “вічного” зберігання інформації
“Обсяг створюваної інформації збільшується щодня, але, що стосується способів зберігання її (інформації) для наступних поколінь, ми просунулися не настільки далеко від того часу, коли людина малював предмети на каменях”, – заявив під час презентації нового носія один з розробників компанії Hitachi Кадзуесі Торії.

“(Більш того) можливість втрати інформації лише зросла”, – додав він, підкресливши явну недовговічність існуючих нині оптичних носіїв інформації, таких як CD і жорсткі диски, термін служби яких обчислюється лише кількома десятиліттями.

Однак, за запевненнями експертів-розробників Hitachi, інформація, записана за допомогою лазера у вигляді бінарного коду в чотири шари точок на невелику пластинку з кварцового скла, буде зберігатися сторіччя, якщо не вічно.

Справа в тому, що платівки із кварцового скла, пропоновані до використання для нових оптичних носіїв, витримують температури до 1000 градусів за Цельсієм протягом декількох годин, водостійкі, а також не схильні до дії хімічних реактивів. З подібного матеріалу зазвичай виконують лабораторний посуд і пробірки.

“Ми вважаємо, що інформація буде в цілості до тих пір, поки саме скло розіб’ється”, – зазначив експерт компанії Такао Ватанабе.

Дослідний зразок Hitachi представляє собою пластинку товщиною в 2 міліметри з розмірами два на два сантиметри. Щільність запису інформації, виробленої в чотири шари, складається 40 мегабайт на один квадратний дюйм, що в загальному дозволяє записати на одну таку пластинку близько 25 мегабайт інформації. У разі комерційного використання даних носіїв інформації, компанія пропонує вирішити питання розширення “пам’яті” простим збільшенням товщини пластини.

Фінансово-промислова група Hitachi Ltd., Яка об’єднує близько 1,1 тисячі різних компаній, була заснована в 1910 році. Головний однієї з найбільших світових багатопрофільних корпорацій розташовується в столиці Японії місті Токіо.

Джерело: vnz.org.ua