Міфи Греції

Герої Греції в Мізії

Усі герої і їх війська зібрались у гавані Авліді, щоб плисти звідти до берегів Трої. Величезна армія зібралась на морському березі. Сто тисяч озброєних воїнів було в цьому війську. На 1186 кораблях мали вони плисти під Трою. Перед від’їздом зібрались усі проводирі військ, великі герої, під покровом столітнього платана біля вівтарів, щоб принести жертву богам і благати у них щасливого плавання. Раптом з-під одного з вівтарів виповз жахливий змій, червоний, як кров. Звиваючи кільцями величезне тіло, швидко виповз він на платан до самого майже вершка. Там було гніздо з вісьмома пташенятами й самицею.

Червоний змій проковтнув самицю й пташенят, а сам обернувся в камінь. Вражені стояли герої під платаном; вони не могли зрозуміти, що означає це знамення богів. Але віщий провісник Калхас відкрив їм зміст цього знамення. Він сказав героям, що дев’ять років доведеться їм облягати Трою, бо дев’ять птахів поглинув змій, аж на десятий рік після тяжких трудів здобудуть вони велику Трою. Зраділи греки словам Калхаса. Сповнені надії на щасливий кінець розпочатого ними походу спустили вони свої кораблі. Один за одним відпливали кораблі з гавані Авліди. Налягли гребці разом на весла, і швидко поплив величезний флот греків до берегів Азії.

Після недовгого плавання пристали греки до берегів Мізії. Тут правив Гераклів син, герой Телеф. До його володінь і пристали греки. Вони були певні, що допливли до берегів Трої, і почали спустошувати володіння Телефа. Зібрав військо Телеф і рушив на чолі його на захист своїх володінь. Почався кровопролитний бій.

До бою став Ахілл зі своїм вірним другом Патроклом. Поранили Патрокла, але, незважаючи на рану, мужньо бився він поруч Ахілла.

Нарешті Ахілл з великими зусиллями все ж змусив до втечі Телефа.

Настала ніч і дала можливість Телефові втекти до свого міста і замкнутися в ньому. Рано-вранці почали збирати греки тіла убитих воїнів і тут раптом дізналися, що не з троянцями билися вони, а з мізійцями та їх царем Телефом, сином Геракла. Засмутилися греки: вони бились із своїм союзником, а не з ворогом. Уклали греки мир з Телефом, і він обіцяв допомагати їм. Тільки вирушити з ними у похід на Трою відмовився Телеф: він був одружений з дочкою Пріама і не хотів воювати проти батька своєї дружини.

Поховавши загиблих у бою, греки покинули Мізію і попливли далі до берегів Трої. У відкритому морі захопила грецький флот страшенна буря. Неначе гори, здіймалися на морі грізні хвилі. Мов легкі тріски, розкидала буря грецькі кораблі. Збилися вони з путі. Довго блукали греки морем і, нарешті, повернулися в Авліду. Один за одним припливали кораблі греків у ту гавань, яку ще так недавно покинули, щоб плисти до великої Трої. Невдачею скінчився перший виступ їх у похід.

Back to top button