Здоров'яФізіологіяХарчування

Гени не мають ніякого відношення до ожиріння, заявляють фахівці

Останнім часом вчені все частіше говорять про те, що в ожирінні винні гени. Але американські вчені вважають: люди просто скидають з себе відповідальність, посилаючись на гени. Вони опускають руки і припиняють стежити за собою.

Як показало дослідження приблизно 8000 чоловік, у більшості повних людей худі родичі. І експерти з’ясували: гени людини не мають ніякого відношення до ожиріння. Учасникам дослідження ставили питання, щодо наявності зайвої ваги у їх найближчих родичів. Так, близько 80% повних людей не мали родичів з проблемною вагою.

Значить, ожиріння передавалося не в спадщину. За фактом, левова частка добровольців з проблемами з вагою переїдали, вживала в їжу напівфабрикати, шкідливу їжу, майже не займалася спортом і не дотримувалася режим.

Коментує автор дослідження Майк С. Перент: “Ведення здорового способу життя вимагає великих зусиль. Якщо людина вважає, що не може знизити вагу за допомогою дієти або фізичних вправ, то, швидше за все, вона вибере легкий шлях, що веде до швидкої винагороди. Наприклад, правильному харчуванню, плюси якого стануть помітні ще не скоро, вона віддасть перевагу улюбленій, але нездоровій їжі. До слова, багато людей, незалежно від статі і віку, стверджують, що їх повнота обумовлена спадковістю, але як виявляється, це просто балачки, це лінь”.

Шкільне життя

Back to top button