ГоловнеУчительська

Гриневич: У зв’язку з оптимізацією шкільної мережі буде скорочено близько 3,8 тис. ставок вчителів

У зв’язку з проведенням оптимізації шкільної мережі в Україні та створенням опорних шкіл планується скоротити близько 3,8 тис. ставок вчителів. Про це в інтерв’ю “Українській правді” повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич

“У нас є попередні дані згідно з процесом створення опорних шкіл та оптимізацією шкільної мережі. За інформацією органів місцевого самоврядування, станом на 1 липня будуть скорочені близько 3,8 тис. ставок вчителів”, – повідомила Гриневич.

Вона уточнила, що більша частина ставок буде розподілена в інші установи або збережена з меншими навантаженнями. “З них понад 2,4 тис. ставок будуть перерозподілені на інші установи або збережені з меншим навчальним навантаженням, 700 – ставки, на яких працюють пенсіонери, ще 700 – вчителі непенсійного віку. Органи місцевого самоврядування зараз уточнюють, скільки з цих ставок на даний час заповнені”, – зазначила міністр.

“Зрозуміло, що вивільнення вчителів – болючий процес. Людьми, які працюють на тих 700 ставках, які вивільняються, будуть займатися центри зайнятості з приводу перекваліфікації, соціальних виплат та пошуку місць праці”, – заявила вона.

За словами чиновниці, кількість дітей з 1995 до 2013 року (до початку анексії Криму та АТО) скоротилася на 43%, а кількість вчителів – на 15%. “Зрозуміло, що саме ці вчителі складають основну протестну групу проти опорних шкіл та оптимізації”, – зазначила Гриневич.

Нагадаємо, в Україні створюються опорні школи (школи-хаби) з філіями в кожній об’єднаній територіальній громаді. У грудні 2015 року Кабінет міністрів доручив обласним державним адміністраціям визначити школи для створення на їх основі опорних шкіл і виділив на їхнє створення 200 млн гривень.

Back to top button