ГоловнеУчительська

Гриневич розповіла, скільки зароблятимуть вчителі

З урахуванням всіх надбавок середня зарплата вийде на рівні 6-7 тис грн, підрахувала міністр освіти.

Міністерство освіти і науки планує з 2017 року поступове підвищення зарплат вчителів – в законопроекті про освіту для них передбачені три мінімалки. Про це в інтерв’ю ЛІГА.net повідомила Лілія Гриневич.

“У наших вчителів дуже низький соціальний статус. Це, напевно, найбільший виклик переді мною як перед міністром. Не можна пропонувати реформу, масштабне підвищення кваліфікації і висувати нові вимоги до вчителя, якщо держава не приділяє йому достатньо уваги. В умовах фінансово-економічної кризи ця тема тим більш актуальна. У законопроекті про освіту, який ми писали в парламенті, запропоновані гідні умови оплати праці вчителя”, – сказала вона.

За її словами, поки в законопроекті про освіту, який чекає розгляду в Раді, для вчителів передбачені три мінімальні зарплати. Це відповідає рівню, який зафіксований у чинному законі, але в цій частині його не виконали.

На уточнююче питання, чи вважає вона достатньою зарплату в 4,5 тис грн, Гриневич відповіла: “Це базовий оклад. У вчителів є ще система надбавок. І тоді середня зарплата могла б вийти орієнтовно на рівні 6-7 тисяч. Звичайно, всім нам мало. Ми розуміємо, що вчитель недооцінений. Але це значно краще, ніж те, що маємо сьогодні: середня зарплата вчителя – близько 3600 з надбавками”.

Back to top button